6+,  9 +

12 Ważnych Opowieści

Oto 12 Ważnych Opowieści, które w prosty, dziecięcy sposób mówią o tym, co w życiu najważniejsze:

  • o wartościach jakimi powinniśmy kierować się w życiu, my dorośli i nasze dzieci,
  • o uczuciach i emocjach jakie towarzyszą nam podczas codziennych spraw.

Historie mogą być dla rodziców i opiekunów inspiracją i pomocą do tego, jak rozmawiać z dzieckiem o uczuciach i wartościach, a dla dzieci odniesieniem do tego jak radzą sobie rówieśnicy w podobnych sytuacjach.

O czym przeczytacie w 12 Ważnych Historiach?

Każda z dwunastu historia wyszła spod pióra innego autora, dzięki czemu jest różnorodnie i ciekawie. Opowiadania pisane są z punktu widzenia dzieci, którym towarzyszymy podczas ich codzinności. Mamy do czynienia ze sprawami młodszych i starszych dzieci, bo one wszystkie są jednakowo istotne. W książce przeczytacie kolejno o Szczęściu, Uczciwości, Samodyscyplinie, Pięknie, Odpowiedzialności, Sprawiedliwości, Przyjaźni, Miłości, Odwadze, Dobroci, Szacunku i Mądrości. Czyś ta lista nie brzmi zachęcająco?

I tak, w rozdziale o Szczęściu, przeczytacie o tym jak dziewczynka zwana przez rodziców Bączkiem, zostaje siostrą i dzień, w którym po raz pierwszy widzi brata uznaje za najszczęśliwszy na świecie.

W historii o Uczciwości dzieci poznają Asię, która jak niemal każde dziecko, bardzo pragnie mieć psa. Jak sądzicie czy jej marzenia się spełnią?

Samodyscyplina to rozdział o Marcinie, który bardzo chciałby zostać sławnym pisarzem. Dla treningu prowadzi pamiętnik dzięki czemu dowiadujemy się o zamieszaniu jakie panuje w jego rodzinie. Czy wieczny bałagan i katastrofę da się okiełznać?

Klaudynę, która chce wyglądać zupełnie inaczej poznacie w rozdziale o Pięknie, a Monikę, która miała zaopiekować się bratem pod nieobecność mamy w rozdziale Odpowiedzialność, natomiast historia o miłości Mateiego i jego taty chwyci was za serce.

Każda kolejna historia jest bliska rodzinnej rzeczywistości i dziecięcym sprawom. Przydarzają się nam katastrofy, rozczarowania i nieporozumienia. Wiele sytuacji wymaga decyzji, odwagi i uszanowania drugiej osoby. Niekiedy jak na skrzydłach unosi nas szczęście i duma, a świat wygląda właśnie tak jak trzeba. Jak to się mówi? Po prostu czasem jest słońce, a czasem deszcz, ale najważniejsze, żeby wyciągnąć wnioski i iść do przodu. Słuchać swojego serca i pozostawać sobą.

Przyjazne wydanie

Teksty w 12 Ważnych Opowiadaniach opatrzone zostały bardzo przyjemnymi ilustracjami, odzwierciedlającymi opisywaną sytuację. Obrazki są zabawne i sugestywnie, podkreślają to co najważniejsze. Twarda oprawa, nieco większy format i aż 127 stron do czytania.

Czy warto przeczytać?

12 Ważnych Opowiadań z przyjemnością się czyta razem, są zabawne, pomagają spojrzeć na sprawę z innej perspektywy. To według mnie ważna i wartościowa książka i zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

12 Ważnych Opowieści, praca zbiorowa, Centrum Edukacji Dziecięcej, 127 stron, wiek 6-9 lat

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *