3 +

Bobo

Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci, autorstwa Markusa Osterwaldera.

To pierwsza z dwóch części książka, opowiadająca o codziennych dziecięcych sprawach. Tytułowy Bobo ma 2 lata i jest koszatką, niewielkim gryzoniem. Natomist wszystkie jego zmagania są tym co przechodzi każdy dwulatek. W książce znajdziemy siedem historii obrazkowych, każda ilustracja opatrzona jest jedno, dwu zdaniowym tekstem. Powiedziałabym, że ilustracje mają charakter szkiców, wykonanych dwoma kolorami o różnym stopniu nasycenia. Z historii dowiemy się jak Bobo mieszka, jaki wyląda jego pokój i jak zakrada się do łóżka rodziców kiedy śpią. Wybierzemy się na zakupy, które zostały precyzyjnie wylistowane. Będziemy towarzyszyć mu na wycieczce do zoo oraz na placu zabaw. Zobaczymy jak to jest kiedy się jest chorym, przychodzi doktor i trzeba wziąć przeciwgorączkowy czopek, a na końcu Bobo kończy dwa lata i zdmuchnie dwie świeczki na swoim urodzinowym torcie.

 

 

Książka w prosty sposób opisuje dzicięcy świat, dokładnie taki jaki jest.

Dla mnie i mojego synka, ta książka to była prawdziwa rewelacją. Czytaliśmy ją na okrągło przez jakieś kilka miesięcy. To jedna z niewielu naprawdę wygniecionych pozycji w naszej bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem obserwowałam jak dużo wiedzy czerpało z tej książki moje dziecko, a potem próbowało wykorzystać wiedzę, które posiadło dzięki Bobo i przekuć na własne doświadzczenie. To naprawdę bezcenne.

Mogę zdecydowanie powiedzieć, że to najlepsza książka jaka wpadła mi w ręce dla dzieci w wielku około 2 – 3,5 lat.

Bobo to nie nowość wydawnicza, została wydana po raz pierwszy w 1984 roku. Autor stworzył historię Bobo inspirujac się swoją córeczką.

Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci, autorstwa Markusa Osterwaldera, wydawnictwo Hokus Pokus, 128 stron, oprawa miękka, wiek 0-3,5 lat.

 

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *