3 +

Ciało bez tajemnic

Ciało bez tajemnic to encyklopedia ludzkiego ciała w wersji dziecięcej. Książka w twardej oprawie, na sztywnych stronicach z ponad 100 okienek, za którymi kryje się ogrom ciekawostek.

Ciało bez tajemnic to podróż w głąb ciała. Dzieci dowiedzą się z niej jaką drogę pokonuje jedzenie w ciele człowieka. Co dzieje się od momentu chapnięcia do momentu aż jedzenie dotrze do tylnej części ciała. Jak oddychamy i jak działa serce. Po co nam kości i mięśnie, które układają się inaczej gdy się uśmiechasz i złościsz. Z książki dowiecie się jak działa mózg i  jak wiele ważnych funkcji spełnia, tak abyśmy mogli każdego dnia bawić się, uczyć, jeść czy biegać.

Ciało bez tajemnic to naprawdę skarbnica wiedzy: „Człowiek przesypia średnio 1/3 swojego życia, czyli około 25 lat.”; „Najcieńsza skóra jest na powiekach.”; a czy wiecie ” Kto ma więcej kości? Dziecko czy dorosły?” Jeśli chcecie się dowiedzieć zachęcam do lektury.

Bardzo ciekawa książka, dużo w niej wiedzy, ale też dużo przyjemności z obcowania. Kolorowo i starannie wydana. W twardej oprawie o bezpiecznych, zaokrąglonych rogach. Dla młodszych do oglądania i otwierania okienek, dla starszaków do czytania z rodzicami i odkrywania okienka za okienkiem. Jeśli szukacie książki o ciele człowieka, chcecie wyjaśnić swojemu dziecku jak właściwie działa człowiek, to jest to książka idealna. Mojemu synowi bardzo się podobała, szczególnie że od dłuższego już czasu wspominał, że chętnie „poczyta” sobie o ciele.

   

Ciało bez tajemnic, wydawnictwo Olesiejuk, 14 stron, wiek 3+

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *