6+

Fantastyczny Świat to dziennik zapisujący dziecięcy świat z marzeń

Fantastyczny Świat to książka, a raczej dziennik, w którym zapisany zostanie dziecięcy świat z marzeń

Cytat, który wykorzystała autorka na początku jest świetny i wiele wyjaśnia:

„Wszyscy Dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich o tym pamięta.”

Antoine De Saint-Exupery.

    

Fantastyczny Świat to miejsce, w którym dziecko może stworzyć swój najwspanialszy świat. Świat, w którym chciałoby zamieszkać. To książka, która daje okazję do zapisania swoich fantazji, marzeń, wyobrażeń i pomysłów na przeróżne tematy. Zapisane, pozostaną na zawsze na wyciągnięcie ręki, do przeczytania i wspominania. A na pewno będzie co wspominać, bo dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Brzmi wspaniale, prawda?

Książka rozpoczyna się wprowadzeniem: krótką instrukcją i listą przydatnych porad. Właściciel Fantastycznego Świata dowie się, że może wybrać dowolną technikę tworzenia, pominąć jakieś zadanie i wrócić do niego później, a w danej chwili cieszyć się tym co sprawia radość.

   

Fantastyczny Świat to nie tylko zabawa i zapis pomysłów. To chwila zastanowienia i dokonania oceny tego co właściwie dziecko lubi (jakie książki, zwierzęta, kolory, zabawy….) oraz spisanie swojej historii (krótkiej autobiografii). Warto wesprzeć młodsze dzieci przy tej analizie i znaleść razem faktycznie to co jest bliskie jego sercu. Dziś czas biegnie tak szybko, że chwila reflekscji o samym sobie, może być niezłym wyzwaniem.

Po zakończeniu części zbierającej informacje o sobie samym, zwanej Bazą Danych, dziecko przechodzi do części zadań, które w całości mają stworzyć wymyślone miejsce, świat naszego dziecka. Zadań jest mnóstwo. Zaczynając od opisania swojej ulicy, opisania pogody, stworzenia mapy, wymyślenia nazwy świata, po zaplanowanie wydarzeń (na przykład festynu), wymyślenie własnej waluty i środków transportu. Już na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że wiem które z tych zadań mój Syn będzie chciał zrobić od razu, a które będą musiały poczekać. Wydaje mi się, ale jak będzie, to się okaże…

Fantastyczny Świat to wielka nieznana przygoda, w której dziecko może bujać na falach wyobraźni. Ten wspaniały dziennik mój Synek dostał w prezencie. Uważam, że to doskonały pomysł i polecam.

   

   

Książka wydana w miękkiej oprawie, raczej w formule zeszytu. Kolory ograniczone do czerni i bieli i nieskończonej odmian szarości. Zadania mają rozmaitą, ciekawą formę. Raz trzeba coś namalować, raz wkleić. Fajnie to wygląda. Myślę, że dziecko wprowadzi to tego dziennika wiele kolorów.

Fantastyczny Świat, autor Keri Smith, Grupa Wydawnicza K. E. LIBER, 184 strony, wiek według mnie od 6 lat

Nasza ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *