3 +

Krecik i Sikoreczka, książeczka przyjazna Maluchom

Seria o Kreciku to rymowane opowiastki o przygodach Krecika, postaci znanej starszemu pokoleniu z wieczorynek dla dzieci. Mimo upływu lat, postać Krecika jest tak lubiana przez dzieci, że wciąż powraca w nowych formach, zarówno książkach jak i filmach. Krecik i Sikoreczka to historia króciutka, śmieszna i wpadająca w ucho.

W Krecik i Sikoreczka, nasz bohater śpieszy z pomocą głodnej Sikorce, dzieląc się z nią swoimi przysmakami. Ni stąd ni zowąd zjawia się złowrogi Lis, którego wabi łupanie orzecha. „Kto tak wali?!!! Kto tak tłucze?!!! co ma znaczyć to łupanie?!!!„. Dla małej Sikoreczki i Krecika sytuacja wydaje się być groźna i bez wyjścia ale już po chwili na ratunek zjawia się osa, która żądli złego Lisa w nos, który „…ucieka gdzie pieprz rośnie, z nosem wielkim niczym bania…„.

Krecik i Sikoreczka to prosta, przyjazna i mądra książeczka. Polecam całą serię bo czytając ją przydarzą Wam się same dobre rzeczy. Wszystkie tytuły z serii znajdziecie tutaj. Seria wydana jest w formie małych kartonowych, sztywnych książeczek w sam raz dla małych rączek. Ilustracje radosne, kolorowe i urocze w swej prostocie.

Krecik i Sikoreczka, Małgorzata Strzałkowska, wydawnictwo Bajka, 12 stron, wiek 1+

Moja ocena: 

Opinia Jasia: „bardzo fajna, podoba mi się” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *