6+,  Edukacyjne

Młodzi przyrodnicy zapraszają do świata przyrody – W stawie

Dziś propozycja dla młodych miłośników przyrody oraz poszukiwaczy „życia” w każdej napotkanej sadzawce. Z własnych doświadczeń wiem, że dzieci uwielbiają być takimi „sadzawkowymi” odkrywcami, a każde nowe odkrycie jest na wagę złota. Seria Młodzi przyrodnicy odkryje przed dziećmi tajemnice owadziego i roślinnego świata, tym razem W stawie, gdzie „… żyje mnóstwo roślin i zwierząt”.

Młodzi przyrodnicy to niewielkich rozmiarów książeczka, ale za to pełna życia oraz informacji i przyjemnych dla oka ilustracji, które oddają rzeczywisty wygląd mieszkańców omawianego ekosystemu. Z pewnością „na czasie” bowiem za oknem budzi się wiosna i choć nasza rzeczywistość jest dziś ograniczona, to jeśli tylko jest to bezpieczne warto wybrać się na leśny spacer albo po prostu zostać z książką na kanapie. My spacerujemy ale tylko tam, gdzie jesteśmy sami, a właściwie nie do końca, bo otacza nas piękna przyroda.

W stawie, dzieci poznają między innymi: nartniki, pięknego karpia koi, nimfę stawową, groźnie wyglądającą płoszczycę, żagnice czy jętki.

Dowiedzą się, o tym, że:

  • Samiec ciernika opiekuje się swoimi młodymi czyli narybkiem.
  • Chrząszcz pływak nurkuje by złapać ofiarę.
  • Samica Traszki składa jaja i zawija je w liście roślin wodnych, a
  • na wodne ślimaki polują żaby i ryby.

Przekazywane dzieciom informacje są ciekawe i w prosty sposób sformuowane. To porcja wiedzy w sam raz na raz. Teksty są dobrze wkomponowane w gąszcz ilustracji. Jest soczyście zielono, rozmaicie ale przejrzyście.

Ucieszcie oczy kilkoma wybranymi stronicami książki.

W serii Młodzi przyrodnicy znajdziecie też Leśne stworzenia, Dzień i noc, Kwiaty, Wybrzeże, Owady, Pory roku, Dzieci zwierząt oraz Dinozaury. Jeśli macie ochotę zajrzeć do wnętrza jednej z nich to zapraszam do obejrzenia tytułu Owady, o którym pisałam TUTAJ.

Książki z serii Młodzi Przyrodnicy cieszą oko, uczą i przybliżają dzieciom świat przyrody. Dostarczą Wam wielu przyjemności oglądania, czytania i wspólnie spędzonych chwil. Polecam

Młodzi przyrodnicy. W stawie, praca zbiorowa, wydawnictwo Wilga, 32 strony, według mnie 5+

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *