6+

Najwyższa Góra, Najgłębszy Ocean atlas dla dzieci

Najwyższa Góra, Najgłębszy Ocean

Najwyższa Góra, Najgłębszy Ocean to przepięknie zilustrowany atlas dla dzieci, „… to uczta dla oka. Na każdej jego stronie możesz podziwiać rekordy z naszej planety – największe dinozaury w dziejach,  najsroższe burze, najwyższe drzewa, najgłębiej żyjące stworzenia morskie, najdłuższe owady i inne zdumiewające osiągnięcia natury…”.

W atlasie znajdziecie piętnaście zagadnień, każde z nich namalowane zostało na dwóch stronach, w poziomie i pionie jeśli wymaga tego temat. Pierwsze zagadnienie to Największe dinozaury roślinożerne i mięsożerne, za nimi Największe zwierzęta lądowe i morskie, potem owady, drzewa, trochę o kosmosie i ziemi. Kolejne stronice są jednakowo piękne co ciekawe. Przedostatni „rozdział” mówi o Najdłużej żyjących zwierzętach na ziemi, o tym, że Flaming różowy żyje osiemdziesiąt trzy lata, Koń pościgowy sześćdziesiąt dwa lata, Rekin polarny sto pięćdziesiąt lat, a najdłużej żyjącym człowiekiem była kobieta, miała sto dwadzieścia dwa lata! Na osi czasu jest o wiele więcej stworzeń, a ich długość życia jest zaskakująca. Ta strona chyba najbardziej wciągnęła mojego Synka, był totalnie zaskoczony długością życia zwierząt, które poznał wcześniej z innych książek lub przy okazji podróży.

Najwyższa Góra, Najgłębszy Ocean wydany jest w dużym formacie i twardej oprawie. W środku przepiękne ilustracje w przygaszonej kolorystyce. Wydaje mi się, że w pierwszej chwili dzieci mogą być nieco zawiedzione kolorystyką, ale treści zawarte w książce naprawdę to rekompensują i wciągają ciekawskie dzieciaki bezgranicznie.

Polecam to wspaniałe „Obrazkowe Kompendium Cudów Natury”. Rzecz doskonała na prezent.

Najwyższa Góra, Najgłębszy Ocean, ilustracje Page Tsou, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 40 stron, według mnie dla dzieci od 6 roku

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *