3 +

O Wilku, który trafił do baśniowego lasu

O Wilku, który trafił do baśniowego lasu to nasze kolejne, udane spotkanie z sympatycznym Wilkiem. O tym jak Wilk, chciał zmienić kolor możecie przeczytać tutajTym razem, Wilk postanawia upiec szarlotkę z okazji nadejścia wiosny. Nie jest wirtuozem gotowania, szarlotki nigdy nie piekł, dlatego też rusza po pomoc i niezbędne składniki do lasu.

W lesie, w poszukiwaniu przepisu Wilk spotyka baśniowe postacie. W pierwszej kolejności trzy świnki, które na jego widok wpadają w popłoch „Pomocy! Ratunku! Wilk! Zaraz nas pożre!…” Jednak nasz dobroduszny Wilk nie ma takiego zamiaru i w zamian za pomoc w budowie trzech domków otrzymuje przepis na szarlotkę ciotki Róży. Teraz już tylko do zdobycia składniki: mąka , masło, jajka i jabłka. Wilk rusza dalej, kolejni bohaterowie którzy dostarczają nam emocji to siedem koźlątek i ich mama, Czerwony Kapturek, Lis (zapewne Witalis), Baba Jaga i Królewna Śnieżka. Wszyscy oni początkowo upatrują w Wilku tego złego, ale gdy okazuje się, że ma dobre zamiary, pomagają mu i ofiarowują to czego potrzebuje. Dzięki Królewnie Śnieżce śpiący Wilk czarodziejsko przenosi się z baśniowego lasu do swojego domu. Kiedy się budzi znajduje „…swój koszyk pełen wiktuałów”. Z werwą zabiera się do pracy, działając według przepisu świnki, ciotki Róży.

Kiedy ciasto jest gotowe, zjawiają się gości. Na przyjęciu spotykają się przyjaciele Wilka i wszyscy bohaterzy z baśniowego lasu „nowi przyjaciele”. Bawią się świetnie.

Na końcu znajdziecie „Przepis na szarlotkę ciotki Róży

125g mąki, 125 g masła, 125 g cukru, 3 świeże jaja, 3 ładne jabłka, 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Stopić masło. Masło z cukrem ubić trzepaczką lub widelcem. Dodać 3 ubite jaja. Delikatnie dosypać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Obrane ze skórki i pokrojone na drobne cząstki jabłka wymieszać z ciastem. Wszystko przelać do natłuszczonej formy. Piec przez 40 minut w temperaturze 180 stopni C.”

Proste? Bardzo. Zachęcam do czytania o Wilku, który trafił do Baśnowego Lasu i do wspólnego pieczenia szarlotki. Zachęcam też do wielu innych historii o Wilku, które znajdziecie tutaj.

O Wilku, który trafił do bajkowego lasu, autrostwa Orianne Lallemand, wydane przez adamada, 32 strony, dla dzieci 3+

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *