Anglojęzyczne

Read it yourself with ladybird bawi i uczy czytania w języku angielskim

Read it yourself with ladybird

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o książeczkach dla dzieci w języku angielskim, bo bezustannie poszukuję tych ciekawych i wartościowych.

W swoich poszukiwaniach natknęłam się na serię Read it yourself with ladybird. To zdecydowanie godna polecenia kolekcja książeczek, stworzona przez różnych twórców. Znajdziecie w niej ciekawe, zróżnicowane treści zarówno dla chłopców jak i dziewczynek oraz dobrej jakości ilustracje. Same tytuły poszczególnych części serii wyjaśniają o czym będziemy czytać. Dostosowując treść i stopień trudności tekstu do wieku dzieci, kolekcję podzielono na odpowiednie poziomy od 1 do 4, dla dzieci  w wieku od 4 do 7 lat. Oczywiście ten przedział wiekowy zakłada, że dziecko dorasta w kulturze anglojęzycznej. Kiedy język angielski jest drugim językiem możemy poziomy trudności dostosowywać do swoich potrzeb.

Poziom pierwszy – jest dla tych dzieci, które stawiają pierwsze kroki w czytaniu. Zdania są proste. Już same ilustracje opowiadają historię, a użyte wyrażenia i słowa powtarzają się wielokrotnie przez całe opowiadanie co pozwala na utrwalenie poszczególnych słówek.

Poziom drugi – skierowany jest do dzieci, które z pomocą dorosłego potrafią już samodzielnie przeczytać proste zdania.

Poziom trzeci – jest dla tych, którzy potrafią samodzielnie przeczytać proste krótkie opowiadanie.

Poziom czwarty – to książeczki już dla samodzielnych czytelników.

Z racji zainteresowań mojego Synka, przedstawiam Wam tytuł Rex the Big Dinosaur level 1 oraz Big Machines level 2

Rex the Big Dinosaur to proste ale mądre opowiadanie o naszych oczekiwaniach, zrozumieniu i akceptacji innych. Pierwsze strony to ilustracje podpisane słówkami, których dalej będziemy używać i które warto zapamiętać: teeth, flying dinosaurs, little dinosaurs, rex.

Rex the big dinosaur  

Potężny Tirex widząc bawiące się małe dinozaury pragnie przyłączyć się do zabawy Can I Play, too…” – pyta, kiedy maluchy zaczynają grają w piłkę. Yes, You can play with us” – odpowiadają.

Jednak w trakcie gry okazuje się, że duży Tirex przeraża maluchy, bezwiednie groźnie warczy i wystawia ostre zęby. Małe dinozaury uciekają. I gdy rozpoczyna się druga zabawa i duży Tirex znowu pyta Can I play with you”? – małe dinozaury odpowiadają No”, „…You are too scared”. „Go away”.  I duży Tirex odchodzi smutny i zawiedziony, nie rozumie dlaczego został odepchnięty, przecież chce się tylko bawić. Potem sytuacja staje się ciekawa bo bawiące się małe dinozaury zostają zaatakowane przez „flying dinosaurs” i … Co dzieje się dalej powinniście przeczytać z książki.

  

  

Rex te Big Dinosaur to level 1 czyli historia zbudowana z wykorzystaniem niewielkiej ilości słów. Na koniec opowiadania, autorzy przygotowali dla dziecka dwa zadania. Pierwsze  to proste pytania na zrozumienie tekstu, drugie to ilustracje, które należy ustawić w odpowiedniej sekwencji zgodniej z przebiegiem historii. Łącznie z zadaniami, książeczka ma 31 stron.

Big Machines to poziom drugi i rozpoczyna się spisem treści, z którego dowiemy się jakiego rodzaju pojazdy budowlane znajdziemy w książce. Na kolejnych stronach prezentacja pojazdów. Tekst jest spójny z tym co widzimy na ilustracji.  Widzimy  pojazdy z odnośnikami do poszczególnych ich istotnych elementów wraz ze zdaniem opisu, do czego służy pojazd, jaką pracę wykonuje lub czym się charakteryzuje.  Świetne ilustracje pozbawione szczegółów mogą być inspiracją dla własnych rysunków. Soczyste, żywe kolory. Na koniec spis obrazków z podpisem oraz pytania na zrozumie tekstu.

Seria Read it yourself with ladybird to wiele tytułów, duży wybór zagadnień i nauka przez zabawę. Znajdziecie w niej coś dla dziewczynki i coś dla chłopca, historie o zwierzątkach, pojazdach, księżniczkach, smokach, krasnoludkach, dinozaurach i wile wiele innych postaci.

Pełną serię możecie dostać na przykład tutaj

Ja nasze egzemplarze kupiłam tutaj

Jeśli Wasze Dzieci uczą się angielskiego w przedszkolu to seria Read it yourself with ladybird jest doskonałym uzupełnieniem nauki. Możecie czytać razem w domu i dobrze się bawić. Polecam 🙂

Read it yourself with ladybird, praca wielu autorów, seria liczy 50 książek, każda mniej więcej 32 strony, dla dzieci od 4- do 7 lat i więcej

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *