6+,  Edukacyjne

Wakacje! Nasze przydasie na czas podróży i leniwe, wakacyjne wieczory

Nasze wspaniałe wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już wkrótce ciepłe morze i piękna plaża będzie nas witać co rano. Zanim jednak tam dotrzemy, czeka nas kilkugodzinna podróż. Założę się, że każda z mam jest do takiej podróży dobrze przygotowana. Dziś pokażę Wam, co ja zabieram ze sobą aby zapełnić czas w drodze, a potem wykorzystać w trakcie wspólnych wakacyjnych wieczorów.

Travel Activity Pad – zeszyt z zadaniami

To niewielka książeczka, można powiedzieć, że notes z ciekawymi i niezwykle różnorodnymi zadaniami w języku angielkim. Samej treści nie jest wiele, natomiast dużo kolorowych obrazków i grafik, które w dużej mierze tłumaczą na czym polega zadanie. Nie mniej jednak, dziecko ma możliwość pracy z językiem angielskim i okazję do powtarzania słówek. Activity Pad zabieramy do torby podręcznej.

Blox IQ – gra logiczna

Blox IQ to gra logiczna w wersji mini, w której do wykonania jest aż 120 zadań. Zadanie polega na ułożeniu wszystkich elementów na planszy w pudełku, biorąc pod uwagę narzucone ustawienia. Rozwiązanie jest zawsze jedno i podejrzeć je można na końcu książeczki. Zadania ułożone są od najprostszych do najbardziej wymagających. Gra ćwiczy umiejętność koncentracji, planowania, logicznego myślenia i sztukę rozwiązywania problemów.

Gra jest niewielkich rozmiarów, sprawdzi się zarówno w podróży jak i już na miejscu. Co jest fajne, to to, że Blox IQ zadowoli małego jak i dorosłego gracza.

Dzieci kontra Rodzice – Ale Kosmos – gra edukacyjna

Gra w formie quizu, która obudzi emocje. Mamy tu do czynienia z rywalizacją. W pudełku znajdziecie dwie talie kart z pytaniami: dzieci pytają rodziców (27 kart) i rodzice pytają dzieci (27). Na każdej karcie znajdują się po trzy pytania wraz z odpowiedziami a, b, c. Odpowiedz poprawna jest wytłuszczona. W sumie 156 pytań. Jak sama nazwa wskazuje nasza gra dotyczy Kosmosu, więc znajdują się w niej na przykład pytania:

dla dzieci:

Jak nazywa się pojazd, który porusza się po powierzchni planety lub księżyca? a) stonoga, b) łazik, c) sanki

Jak nazywa się naturalny satelita Ziemi? a) Wenus, b) Księżyc, c) Słońce

dla rodziców, pytania nieco trudniejsze, można się sporo nauczyć:

Na czym polegała misja Apollo 11? Która z planet unosiłaby się na powierzchni wody? Jak nazywa się najwyższe wzniesienie na Marsie?

Gra nie powala jakościowo, ale za to jest ciekawa, ma proste zasady i prawie nie zajmuje miejsca jeśli wyjmiemy karty z pudełka.

Jeśli Kosmos Was nie interesuje, dostępne są innych tematy, jak: Rodzina przy stole, Ciało człowieka, W samochodzie.

Fingerprint Activities – książka do malowania paluszkami

To pomysłowa książeczka do malowania palcami. Z boku książki, po prawej stronie umieszczona jest kasetka z kolorowymi, nasiąkniętymi farbkami gąbeczkami. W książce zaś zaproponowane są różne ilustracje do twórczej zabawy. Nie ma ograniczeń, liczy się tylko wyobraźnia i kreatywność małego malarza. Farbki można wykorzystać też bez książeczki, po protu na białej, czystej kartce. Fingerprint trafi do naszej walizki, do zabawy na miejscu.

Koncentracja – 100 zabaw edukacyjnych

To propozycja do zabawy w podróży, jeśli waga bagażu nie gra roli, do pociągu czy samochodu. Zestaw jest dość ciężki. W pudełku znajdziecie 48 dwustronnych, suchościeralnych kart wraz z mazakiem. Karty mają nieco większy, bardzo fajny format. Rozwiązania można ścierać dowolną ilość razy i rozwiązywać zadanie ponownie. Doskonałe dla rodzeństwa. Łamigłówki ćwiczą koncentrację, spostrzegawczość, umiejętność skupienia się. Taki trening w podróży może wyciszyć i uspokoić dziecko.

Oprócz kart z zadaniami, w zestawie jest książeczka, w której rodzice znajdą szereg wskazówek jak rozwijać umiejętność koncentracji u swoich pociech. Ciekawe.

Bardzo dobra jakość wykonania. Dużo kolorów. Już testowaliśmy ten zestaw w podróży pociągiem i był super. Ale pojedzie też z nami w tę dłuższą podróż.

Jak widzicie nasz zestaw wakacyjny jest dość różnorodny. Jest coś do samodzielnej pracy i wspólnej zabawy, coś do totalnego relaksu i coś do nauki; w drodze i na kocyku, gdziekolwiek go rozłożymy.

Jeśli kogoś zainspirowałam, to bardzo mi miło. Udanej podróży.

Travel Activity Pad, wydawnictwo Usborne, do kupienia w internecie lub dla zainteresowanych mogę zamówić w wydawnictwie (proszę o kontakt), wiek 5-7

Blox IQ, Smart Games, wiek 6+, kupić można na przykład tu

Dzieci kontra Rodzice – Ale Kosmos, Kangur, ekangur.pl, wiek powiedziałabym od 7 lat, w każdym razie dziecko powinno już potrafić trochę czytać

Fingerprint Activities, wydawnictwo Usborne, do kupienia w internecie, wiek 5-7 lat

Koncentracja – 100 zabaw edukacyjnych, Kapitan Nauka, wiek 6-9 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *