3 - 5,  6 - 8,  9 +,  Auta

Ale auta! odjazdowe historie samochodowe – książka dla miłośników motoryzacji

Książka Ale auta! trafiła w nam ręce zupełnie przypadkiem, podczas pierwszej w tym roku, wakacyjnej samochodowej wyprawy w nasze polskie, piękne góry. Było cudownie, zarówno w górach jak i na kartach tej niepozornej książki.

Ale auta! to historia motoryzacji, pełna nieznanych faktów i ciekawostek. Jak sam autor mówi

„…Kiedyś samochody wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele różnych przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich perypetie, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj.

A może nie byłoby go wcale? KTO WIE?.”

O czym między innymi dowiecie się z książki?

  • jak wyglądał pierwszy samochód stworzony przez Josepha Cugnota w 1769 roku;
  • w jaki sposób przebiegła pierwsza automobilowa podróż rodziny Benz;
  • kiedy powstały opony i z czego składał się zestaw pierwszych narzędzi;
  • kiedy zaczęto montować lampy w autach i kiedy pojawiły się te elektryczne;
  • co nieco o historii kierunkowskazów – zaskakujące dla mnie było to, że wymyśliła je amerykańska aktorka;
  • kiedy i jak powstała pierwsza linia produkcyjna;
  • nieco o pierwszym wyścigu i podróży dookoła świata autem w 1926 roku;
  • o tym jak zbudowano w 1951 roku, auto zwane Warszawą, która była „.. duża i garbata…”, a potem w latach 60 – tych kanciastego Fiata 125p i kultowego Malucha czyli Fiata 126p w 1973 roku.
  • co nieco dowiecie się też o współczesnych samochodach i kosmicznych technologiach, które są obecnie wykorzystywane do ich budowy.

Informacji i ciekawostek jest całe mnóstwo. Teksty są bardzo ciekawie napisane, nie za długie i nie za krótkie. W sam raz. Książka jest kopalnią wiedzy nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Czytając Ale auta! razem, będziecie odkrywać wspólnie i to jest ogromną zaletą książki.

Poza ciekawą, inspirującą treścią, na uwagę zasługują świetne ilustracje. Nietuzinkowe, przyciągające uwagę, stanowiące doskonałe tło do podanej obok treści. Ku uciesze oka, poniżej znajdziecie galerię przykładowych.

Ale auta! odjazdowe historie samochodowe to genialna książka dla wszystkich, mniejszych i większych, młodszych i starszych, których interesują samochody.

Ale auta! odjazdowe historie samochodowe, autor Michał Leśniewski, ilustracje Maciej Szymanowicz, wydawnictwo Egmont, 88 stron, wiek od 3 lat wzwyż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *