Bardzo Dzika Opowieść
6+,  Komiks,  Zwierzęta

Bardzo Dzika Opowieść 2. Mistrz Ryś

Jak najszybciej chcieliśmy zajrzeć do drugiej części świetnego komiksu Bardzo Dzika Opowieść 2, Mistrz Ryś. To świetna kontynuacja walki zwierząt o ich miejsce do życia. Walki o las, który z powodu „wyginięcia” rysia ma stracić status rezerwatu. Na przekształceniu rezerwatu na powrót w las, planuje skorzystać lokalny gospodarz. Robi on wszystko, aby las zaśmiecić, zniszczyć i przepędzić zwierzęta, które jeszcze pozostały. Ostrzy sobie zęby na duży zysk, bo chce zarobić na sprzedaży ziemi. Do lasu ma przyjechać komisja, która ma zbadać obecność rysia i wydać decyzję w sprawie lasu.

Zwierzaki okazują się silne duchem, a kontrolerzy czujni. Odczytują pozostawiane przez zwierzęta znaki i demaskują gospodarza. Historia kończy się dobrze.

Świetne rysunki i emocje w części 2, Mistrz Ryś nadal zachwycają, choć akcja nie jest już tak ciekawa. Jest przewidywalna, ale też mam świadomość że innego obrotu sprawy po prostu być nie mogło. Cieszę się, że w tej sytuacji dobro zwycięża i las zostaje ocalony, a rezerwat utrzymany. Ryś Mistrz, choć pokiereszowany i po przejściach, decyduje się wrócić na łono natury i dołączyć do przyjaciół zwierząt.

Bohaterzy to te same sympatyczne stworzenia, które poznaliśmy w Lesie Złamanych Serc, choć pojawia się też jeden niepozorny, mały czarny bohater. Będzie to zaskoczenie.

Książkę, tak samo jak tom 1 czyta i ogląda się błyskawicznie. Miałam wrażenie, że tym razem więcej treści przekazywał rysunek, a słów było nieco mniej. Część pierwsza była też zabawnie napisana, druga już taka nie jest.

Dla kogo jest Bardzo Dzika Opowieść?

Bardzo Dzika Opowieść to pozycja obowiązkowa dla małych miłośników komiksów oraz tych dzieci, dla których los zwierząt jest ważny. Książka otwiera serca na losy przyrody i uwrażliwia na los dzikich zwierząt, a także zwierząt domowych, za które stajemy się odpowiedzialni w chwili przyjęcia do swojego domu. Książka daję okazję do rozmowy z dziećmi, o tym że zwierzę to nie zabawka, a bardzo ważna istota, o którą trzeba dbać całym sercem.

Recenzja pierwszej części Las Złamanych Serc do przeczytania TUTAJ.

Bardzo Dzika Opowieść 2, Mistrz Ryś,  Tomek Samojlik, wydawnictwo Krótkie Gatki, 104 strony, wiek według mnie 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć + siedemnaście =