Zagadki
6+,  9 +,  Detektywistyczne

Biblioteczka wakacyjna cd – Zagadki Detektywistyczne

Dziś kolejna propozycja doskonała do wakacyjnej biblioteczki. Tym razem jest to książka o tematyce detektywistycznej pod tytułem Zagadki Detektywistyczne. Większość dzieci wprost uwielbia tajemnice, zagadki, wskazówki i podejrzanych bohaterów. Nie ma nic bardziej emocjonującego niż podążanie za tropem, szukanie drobiazgów i wreszcie odkrywanie. Zagadki Detektywistyczne to świetna książka, w której znajduje się aż 25 tajemniczych historii do rozwiązania. Historie o przeróżnej tematyce, wciągają czytelnika bez reszty. Sami zobaczcie.

Zagadki Detektywistyczne warto rozwiązywać

Zabawa z książką uczy małych detektywów logicznego myślenia i analizowania zarówno treści jak i szczegółów przemyconych na ilustracjach. Rozwiązując zagadki, dzieci wykorzystują swoją wspaniałą wyobraźnię i zostają zmobilizowane do wyjścia poza schematy. Rozwiązania nierzadko zaskakują.

W detektywistyczne zabawy można bawić się w pojedynkę lub rodzinnie. Każdej zagadce przyznany jest poziom trudności (od 1 do 6 gwiazdek) i odpowiednia liczba punktów (od 10 do 60) za jej właściwe rozwiązanie.

Jak już wspomniałam tematyka zagadek jest bardzo urozmaicona. Od zagadki latarnika, spalonych świadectw w internacie, kradzieży w sklepie z antykami, kłopotliwej przeprawy przez rzekę, przez bardzo dziwną kradzież zgłoszonej na policji aż do dziwnego zachowania kelnera w kawiarni.

Jak widzicie na przykładowych ilustracjach poniżej, grafika jest osobliwa. Postacie dość karykaturalne, trochę przesadzone i dziwne. Normalnie w książkach nie przepadam za tego typu wizualizacją ale zagadki to co innego. Według mnie konwencja się broni i co najważniejsze podoba się małemu czytelnikowi. Jest śmieszna. Każda zagadka ma swój kolor. Książka w grubej, solidnej oprawie w większym formacie.

Na końcu każdego zadania, w prawym dolnym rogu, znajduje się odpowiedź, którą poznamy odkrywając specjalne okienko.

Zagadki Detektywistyczne z pewnością pochłoną Wasze dzieci na dłuższą chwilę. To świetna alternatywa do wakacyjnej nudy, ale też sprawdzi się jako fajny prezent dla uczniaka.

Zagadki

„Koniec zagadek, żegnają świnka i Tadek”

Zapraszam Was również do „zagadkowego” wpisu Panika w Egipcie lub Dziennik. Zagadkowa Podróż. Tam też do rozwiązania świetna zagadka.

Zagadki Detektywistyczne, Victor Escandell, wydawnictwo Debit, 64 strony, wiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *