Zagadki
6+,  9 +,  Detektywistyczne

Biblioteczka wakacyjna cd – Zagadki Detektywistyczne

Dziś kolejna propozycja doskonała do wakacyjnej biblioteczki. Tym razem jest to książka o tematyce detektywistycznej pod tytułem Zagadki Detektywistyczne. Większość dzieci wprost uwielbia tajemnice, zagadki, wskazówki i podejrzanych bohaterów. Nie ma nic bardziej emocjonującego niż podążanie za tropem, szukanie drobiazgów i wreszcie odkrywanie. Zagadki Detektywistyczne to świetna książka, w której znajduje się aż 25 tajemniczych historii do rozwiązania. Historie o przeróżnej tematyce, wciągają czytelnika bez reszty. Sami zobaczcie.

Zagadki Detektywistyczne warto rozwiązywać

Zabawa z książką uczy małych detektywów logicznego myślenia i analizowania zarówno treści jak i szczegółów przemyconych na ilustracjach. Rozwiązując zagadki, dzieci wykorzystują swoją wspaniałą wyobraźnię i zostają zmobilizowane do wyjścia poza schematy. Rozwiązania nierzadko zaskakują.

W detektywistyczne zabawy można bawić się w pojedynkę lub rodzinnie. Każdej zagadce przyznany jest poziom trudności (od 1 do 6 gwiazdek) i odpowiednia liczba punktów (od 10 do 60) za jej właściwe rozwiązanie.

Jak już wspomniałam tematyka zagadek jest bardzo urozmaicona. Od zagadki latarnika, spalonych świadectw w internacie, kradzieży w sklepie z antykami, kłopotliwej przeprawy przez rzekę, przez bardzo dziwną kradzież zgłoszonej na policji aż do dziwnego zachowania kelnera w kawiarni.

Jak widzicie na przykładowych ilustracjach poniżej, grafika jest osobliwa. Postacie dość karykaturalne, trochę przesadzone i dziwne. Normalnie w książkach nie przepadam za tego typu wizualizacją ale zagadki to co innego. Według mnie konwencja się broni i co najważniejsze podoba się małemu czytelnikowi. Jest śmieszna. Każda zagadka ma swój kolor. Książka w grubej, solidnej oprawie w większym formacie.

Na końcu każdego zadania, w prawym dolnym rogu, znajduje się odpowiedź, którą poznamy odkrywając specjalne okienko.

Zagadki Detektywistyczne z pewnością pochłoną Wasze dzieci na dłuższą chwilę. To świetna alternatywa do wakacyjnej nudy, ale też sprawdzi się jako fajny prezent dla uczniaka.

Zagadki

„Koniec zagadek, żegnają świnka i Tadek”

Zapraszam Was również do „zagadkowego” wpisu Panika w Egipcie lub Dziennik. Zagadkowa Podróż. Tam też do rozwiązania świetna zagadka.

Zagadki Detektywistyczne, Victor Escandell, wydawnictwo Debit, 64 strony, wiek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *