Lasse i Maja
6 - 8,  Detektywistyczne,  Komiks

Biuro detektywistyczne Lassego i Maji na wakacje

Biuro detektywistyczne oraz Lasse i Maja to bohaterzy, których dziecięcym miłośnikom zagadek detektywistycznych nie trzeba przedstawiać. Chciałabym wam jednak pokazać Wakacje z Lassem i Mają, specjalne wakacyjne wydanie z opowiadaniami i zagadkami oraz jeden z ostatnich komiksów Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy. U nas ksiązki jak zawsze przeczytane jednym tchem, nie zawiodły i tym razem. Świetna zabawa dla młodszych czytelników. Znajome postacie czyli przedziwni mieszkańcy miasta. Jestem przekonana, że wielbiciele Lassego i Maji mają swoich ulubionych bohaterów. Charakterystyczne ilustracje, które jednych śmieszą, innych denerwują, ale wszystkim wpadają w oko i zapadają w pamięć. To książki, które ucieszą dzieci, które będą chciały przeczytać podczas wakacyjnej wyprawy lub domowego wolnego czasu. Zapraszam, zobaczcie co kryją w swoim wnętrzu.

Wakacje z Lassem i Mają

Książka zaczyna się od „A to znasz?” czyli zagadek ćwiczących kunszt detektywa. Dalej dzieci przeczytają „Co się nie zgadza?” – czyli konkurs detektywistyczny zorganizowany przez panią dyrektor na zakończenie roku szkolnego. Zaproszeni do szkoły goście: Barbara Palm, pastor i komisarz opowiadają swoje historie z dzieciństwa. Zadaniem uczniów i czytelnika jest odkryć, który element z ich opowieści jest nieprawdziwy. Oczywiście właściwą odpowiedź można sprawdzić na końcu książki. Następnie docieramy do części „Koledzy i koleżanki z wakacji” – jest pięć miejsc, gdzie można opisać osobę poznaną w trakcie wakacji. Potem następuje cała seria różnego typu zagadek oraz zadań do wykonania. Między innymi:

  • quiz – co wiesz o Valleby?
  • narysuj Maję;
  • sudoku detektywa;
  • gra, kolorowanka, a także przepisy na ciasteczka malinowe Dino Paniniego.

Zadania są różnorodne, ciekawe i sprawią dzieciom dużą przyjemność.

Zagadki

Biuro Detektywistyczne. Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy

To zbiór czterech komiksów o różnej tematyce. Na ilustracji poniżej możecie zobaczyć ich tytuły. Komiksy nie są zbyt długie, ale każdy kończy się szczęśliwym rozwiązaniem zagadki. Trzeba wysilić trochę szare komórki i wskazać winowajcę spośród wytypowanych osób, które miały motyw i sposobność.

Muszę przyznać, że seria Biuro detektywistyczne skradło moje serce, choć tak nie było od początku. Z czasem dziwne facjaty i postury zaczęły mnie bawić. Teraz czekamy na każdą książkę, co też tym razem się wydarzy i kto będzie zamieszany w sprawę.

Ciekawa jestem czy znaliście już te tytuły z serii? Czy przypadną dzieciom do gustu? Dajcie znać.

O Biurze detektywistycznym pisałam wam już TUTAJ, a inne bardzo ciekawe detektywistyczne książki znajdziecie TUTAJ oraz TUTAJ Jest ich już spory wybór.

Wakacje z Lassem i Mają. Co się nie zgadza?, Martin Widmark, wydawnictwo Zakamarki, 92 strony, wiek 6+

Sabotaż w punkcie sklepu i inne komiksy, Martin Widmark, wydawnictwo Zakamarki, 60 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *