Boot Na ratunek Rdzawemu
6 - 8,  9 - 12,  Fantasy,  Roboty

Boot Na ratunek Rdzawemu – przygody małego robota

Boot Na ratunek Rdzawemu to kontynuacja opowieści o małym, dzielnym robocie imieniem Boot. Pierwsza część bardzo nam się podobała, dlatego z przyjemnością sięgnęliśmy po kolejną część niesamowitych przygód. Tym razem tytułowego bohatera spotykamy w domu zamieszkałym przez roboty takie jak on. Choć stare, zużyte i odpada im co nieco, są przyjacielskie, sprytne i pełne emocji. I bezpieczne.

Wyprawa do Laboratorium Testów

Pewnego dnia przyjaciele Boot, Gerry, Czerwony oraz Poochy namówieni przez Noke`a wsiadają na karuzelę. Maszyna rozkręca się i nabiera prędkości, o której nie miało być mowy. Na karuzeli słychać lekką panikę. „Ta prędkość sprawia, ze robi mi się ciepło – rzekł Czerwony”, „Moja głowa grzechoczę” – krzyknął Garry”, a potem… stracił swój nos. Dzięki zakleszczonemu w tryby nosowi Garrego, udaje się zatrzymać karuzelę, a robotom zejść na ziemię. Ból i rozżalenie po utracie część ciała jest jednak ogromny. Roboty chcą pomóc przyjacielowi i ruszają do Laboratorium Testów, bo tylko tam można znaleść „coś w zamian”, coś co zastąpi nos. Rozpoczyna się przygoda pełna niebezpieczeństw.

Rdzawy dołącza do ekipy

W Laboratorium Testów przyjaciele: Boot, Garry, Poochy oraz Noke znajdą się między innymi w Pokoju Testów nr 99 (kuchni), Pokoju Testów nr 100 (pokoju dziecięcym), Pokoju Testów nr 101 (salonie), w których to stare roboty testują ludzkie urządzenia. Wykonują one jedno, przydzielone im zadanie po tysiąckrotność, aż same ulegną zniszczeniu. Ekipa Boota w poszukiwaniu pasującego nosa, udaje roboty pracujące w Laboratorium, narażając się na zdemaskowanie. W trakcie tej niebezpiecznej misji poznają Rdzawego, który przez swoje wybrakowane ramie trafił do Laboratorium, aby testować krzesło.

Boot Na ratunek Rdzawemu to książka o odwadze i sile przyjaźni, o tym, że warto myśleć pozytywnie i mieć nadzieję. Niestety ludzie ukazani są w niej trochę w niekorzystnym świetle, jako ci którzy bezwzględnie wykorzystują roboty i traktują je źle. Młodzi czytelnicy z pewnością poddadzą taką postawę surowej ocenia.

Czy Boot, robot który obudził się na złomowisku i zachował w pamięci tyko 2,5 wspomnienia oraz jego przyjaciele znajdą nos? Co wydarzy się po drodze? Czy uda im się wrócić do domu? Czy nowy przyjaciel Rdzawy odnajdzie radość życia? Na te pytania, młodzi czytelnicy znajdą odpowiedzi, czytając książkę.

Książka, Boot. Na ratunek Rdzawemu to wartka akcja, cały czas się coś dzieje i trzyma w napięciu. Fabuła zaskakuje, nie wiemy co się za chwilę wydarzy. Jest sporo dialogów, czasem zabawnych. Historia okraszona dużą ilością czarno – białych ilustracji, które pobudzają wyobraźnię. Mały poręczny format w miękkiej oprawie, sprawi że książka bez większego obciążenia zmieści się w dziecięcym, wakacyjnym bagażu.

Pierwszą część przygód robota, Boot. Wielka Przygoda Małego robota możecie podejrzeć TUTAJ.

Boot. Na ratunek Rdzawemu, Shane Hegarty, wydawnictwo Wilga, oprawa miękka, 240 strony, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *