3 - 5,  6 - 8,  Auta,  Edukacyjne

Buduj z wyobraźnią POJAZDY – kreatywna zabawa

Choć Buduj z wyobraźnią, Pojazdy wygląda na pierwszy rzut oka jak książka, to nią nie jest tak, do końca. To zestaw kreatywny, dwie książki z super zadaniami wraz z niewielkim zestawem klocków Lego. To niesamowite, że z takiej garstki klocków można tyle stworzyć, a nawet jak się okazuje, jeszcze więcej.

Pierwsza książka, ta kolorowa Buduj z wyobraźnią daje instrukcje jak stworzyć konkretnego bohatera, a następnie jak go przebudować. Dzieci mają okazję pobawić się, między innymi, zbudowaną przez siebie, Wiercipiętką czyli wyścigówką, Stukotkiem czyli ciuchcią czy Helkiem helikopterem. Co ważne, w książce nie ma dokładnej instrukcji, dziecko samo „rozgryza” jak zbudować pojazd, w oparciu o jego sylwetkę w różnych ujęciach.

Teksty są zabawne i lekko napisane. Ilustracje pomysłowe i dobrze rozplanowane. Angażują i chwytają uwagę dziecka, budząc kreatywność i własną inwencję twórczą. Zobaczcie przykładowe zdjęcia:

Druga książka to rodzaj zeszytu z zadaniami, w którym w roli głównej oczywiście Lego. Zadania ciekawe i różnorodne, przy zachowaniu jednobarwnej, niebieskiej stylistyki. Zobaczcie jak się prezentują na wybranych stronicach

Cały zestaw Buduj z Wyobraźnią zapakowano do pięknie i solidnie wykonanego pudełka o kształcie książki. Tak więc, gdy zabawa z zestawem się skończy, pudełko-książka może posłużyć do przechowywania cennych skarbów.

Analogicznie taki zestaw Buduj z wyobraźnią został stworzony dla Stworków.

Klocki Lego to zawsze dobra i niekończąca się zabawa. Stworzone zestawy to fajna propozycja i inspiracja jak się bawić. Nie wspomnę, że to zestaw który łatwo zabrać w podróż, na zbliżające się ferie. Zdecydowanie Polecam

Buduj z wyobraźnią, Pojazdy, wydawnictwo Ameet, dla dzieci od 5 lat

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *