Chłopcy
3 - 5,  Dzieci,  Uczucia i Obyczaje

Chłopcy – historia przyjaźni czterech chłopców, którzy mogą na siebie liczyć

Chłopcy to książka o przyjaźni, tolerancji i relacjach międzyludzkich, które trwają. W przypadku tego tytułu nawiązują do chłopięcych relacji, które z czasem zmieniają się w męskie, dojrzałe. Przekaz i wartości są uniwersalne, jednak ten konkretnie tytuł skierowany jest do chłopców. Autorka Lauren Ace wcześniej napisała również książkę skierowaną bezpośrednio do dziewczynek pod tytułem Dziewczyny. Możecie ją podejrzeć TUTAJ.

W Chłopcy tekst ma moc, więc nie potrzeba go wiele. Za to ilustracje są niezwykle wymowne i właściwie opowiadają się same. Przekaz zakotwiczony jest w bliskiej i lubianej przez maluchy scenerii, na plaży. Nie brakuje wspólnej zabawy, uśmiechu oraz beztroski. Jasne kolory tworzą przyjazną atmosferę.

Chłopcy i ich przyjaźń na całe życie

„Ta historia rozpoczyna się nad morzem, w którym pluska się czterech chłopców”.

Oto Rey, Bobbi, Natti Tam. Są jak „bracia”, ale każdy z jest inny, lubi co innego i ma inne predyspozycje. Wspierają się i słuchają na wzajem. Jednak życie pokaże, że ich drogi nieco się rozejdą. Każdy z nich będzie poszukiwać swojej drogi. Czy jednak odnajdą w sobie mądrość, a ich więź będzie na tyle silna, że przyjaźń będą pielęgnować i kontrować również po latach?

Polecam. Chłopcy to książka o ważnych wartościach. Opowiada historię o prawie do odrębności ale i potrzebie przynależności. O szczęściu, które nie zawsze jest proste i oczywiste. Przyjaźni, o którą trzeba dbać, by móc dzielić chwile i miejsca z kimś bliskim i serdecznym. Książka ważna, a jej lektura sprzyja ciekawej rozmowie.

Dla dzieci

Wiele tytułów o dziecięcych uczuciach, o których pisałam znajdziecie TUTAJ.

Chłopcy, Lauren Ace, Jenny Lovlie, wydawnictwo Wilga, 32 strony, dla chłopców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 18 =