3 +,  Zwierzęta

Chrupek i Miętus, dzikie zwierzęta

Z pewną rezerwą podeszłam do książki Chrupek i Miętus, dzikie zwierzęta. Sama nie wiem, dlaczego? Może ze względu na postacie, które nie urzekły mnie od pierwszego spojrzenia. Teraz wiem, że to był błąd ! Książka jest doskonała.

Jest trochę w konwencji komiksowej, proste szkicowane ilustracje w kilku kolorach, z małą ilością teksu. Za to jakiego! Wspaniałe teksty, proste, śmieszne i zaskakujące zarazem. Książka to trzy różne, odrębne  opowiadania, w których głównymi bohaterami są żaba Miętus, zajączek Chrupek i Dzik. Pierwszy z tekstów nosi tytuł Mapa, na niej to zwierzątka nie odnajdują swojego Lasu. …”Chcemy wyniuchać na mapie świata miejsce, z którego pochodzimy”. „A, to ciekawe. Mogę spróbować?”, „Może?”, „Może, ale tylko koniuszkiem ryjka”….Nie będę zdradzać jak poradzili sobie przyjaciele z mapą, ale oni sami ocenili …”że, całkiem nieźle im wyszło”. Drygi tekst to Spis, na którego pomysł wpada Miętus. Postanawia on spisać wszystkie zwierzęta w Lesie. Podchodzi do sprawy poważnie i rozsadza wszyskich wedle gatunków „Muszę mieć idealnie posprzątany, uporządkowany las. Proszę wszystkich o pozostanie w wyznaczonych miejscach..” Chrupek i Dzik mają już dosyć i znajdują sprytny sposób na to aby się „rozbałaganić„.  Koniecznie przeczytajcie i dowiedzcie się jaki. Trzecia historia opowiada o tym, jak Dzikie zwierzęta, nasi bohaterowie zgodnie z prawem natury, postanawiają zapolować na srokę. Akcja jest niezwykle wartka i mrożąca krew w żyłach. W ostateczności wszyscy wychodzą z niej cało, a najwspanialsza jest puenta „Jesteśmy dzikie ale się kochamy„.

Zdecydowanie polecam Chrupka i Miętusa, nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców na poprawę humoru. My czytaliśmy książkę całą rodziną i było wesoło.

  

  

   

Chrupek i Miętus. dzikie zwierzęta; autor Delphine Bournay, wydawnictwo Dwie Siostry, 76 stron, wiek 5+

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − 8 =