co się dzieje w lesie
3 +,  6 - 8,  Wyszukiwanki

Co się dzieje w lesie – wyjątkowa wyszukiwanka

Co się dzieje w lesie to książka wyjątkowa, która spodoba się najmłodszym miłośnikom przyrody. Dzieci znajdą w niej aż szesnaście leśnych historii. Są to uchwycone kadry z życia Misia i jego przyjaciół. Na tych pełnych szczegółów ilustracjach ukryto ponad dwieście obiektów. Zadaniem dzieci jest je odnaleźć. Każda z ilustracji rozpoczyna się wierszem, który wprowadza w to, co dzieje się na danym obrazie. Karty pełne kolorów, detali, pozytywnych emocji oraz zwierząt zachwycają. Podczas lektury czytelnicy będą towarzyszyć zwierzątkom w dzień i w nocy, latem, jesieniom oraz zimą, w deszczu i słońcu. Pojawiają się wszystkie odcienie zieleni, a co najważniejsze wszyscy bohaterzy tej opowieści pięknie żyją razem i obok siebie.

Co się dzieje w lesie inna niż wszystkie

Bardzo spodobała mi się ta książka. Sama jej konstrukcja jest inna niż dotychczas spotkanie. Plansze opisane są tekstem wierszowanym. Dzięki czemu łatwo wpada w ucho i jest zabawnie, przyjaźnie. Poczynając od wiosny, ponieważ „Wiosną Przychodzi nowe życie. Świat Misia budzi się ze snu”. Dalej w sekcji Co znajdziecie w misiowym lesie wskazane są elementy, które dzieci mają odszukać. Są to na przykład: wąż wygrzewający się na słońcu, szara wiewiórka na huśtawce, myszka które jedzie na baranach czy też tata miś zbierający kwiatki. Wyszukiwane elementy są dzieciom opisane w jakimś kontekście. To ułatwia sprawę, bo jak wspomniałam ilustracje są przebogate i pełne niuansów.

Postacie z misiowego lasu pełne są radości, życzliwości i stanowią roześmianą gromadę. Czy to podczas lekcji pływania, na przedstawieniu, na przyjęciu pożegnanym lata, dniu sztuki czy podczas dnia sportów zimowych.

Opowieści końca słodki widok Misia, który zasypia w niedźwiedziej norze pośród swojego rodzeństwa oraz mamy czytającej na dobranoc.

Na końcu książki jeszcze jedna niespodzianka. Wyprawa Przyrodnicza czyli ciekawostki o tym co w leśnej trawie piszczy. Fragmenty ilustracji wykorzystane do zobrazowania ciekawostek również można odnaleźć wcześniej na kartach książki.

Świetne jest również zestawienie co Warto Przeczytać, a w nim ciekawe dla dzieci książki o przyrodzie, miejsca które warto odwiedzić.

Ta książeczka to długie godziny świetnej zabawy. Będziecie pewni, że dzieci spędza czas w doskonałym towarzystwie.

Przy okazji Co się dzieje w lesie zachęcam do zajrzenia do wpisu Kartonówki dla najmłodszych, tam również książka tytuł W lesie lub zajrzyjcie tutaj do Akademia Mądrego Dziecka – Las oraz Ocean.

Co się dzieje w lesie, tekst Rachel Piercey, ilustracje Freya Hartas, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 40 stron, wiek 3+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *