6+,  Anglojęzyczne

Czytaj z dzieckiem po angielsku – oto nasze, sprawdzone propozycje

Do wspólnego czytania po angielsku proponuję dziś dwie książki, z serii Usborne Young Reading. Są to Why the Sea is Salty oraz Animal Legends. W serii jest wiele tytułów i każdy może wybrać temat, który go szczególnie interesuje. Książki nie są zbyt grube, ale idealne, aby przeczytać z dzieckiem całe story na raz.

Każda strona to ciekawa ilustracja opatrzona tekstem, jednym bądź kilkoma zdaniami. Czcionka jest duża, co sprawia, że czyta się łatwiej. Ilustracje są odzwierciedleniem tego, czego dowiadujemy się z tekstu, co również jest bardzo pomocne.

Warto wspomnieć o doskonałej jakości, twardej oprawie książek, dzięki którym książka może posłużyć długo i to wielu dzieciom, w niezmienionym stanie.

Animal Legends

Animal Legend to trzy rozdziały, z których:

  • pierwszy opowiada historię kota i szczura,
  • drugi mówi dlaczego małpy mieszkają na drzewach,
  • a trzeci to opowieść o tym, jak doszło do tego, że krokodyl mieszka w wodzie.

Historie są proste, zabawne i wzbudzają ciekawość młodego czytelnika lub słuchacza, a zwierzęcych bohaterów nigdy dzieciom dość.

Why the Sea is Salty

Why the Sea is Salty to dla odmiany jedno opowiadanie, a raczej legenda o tym jak to się stało, że morze jest słone. Bądźcie przygotowani, aby opowiedzieć swojemu dziecku, jak naprawdę jest z tą solą i morzem, gdyż jak wiemy nie jest to czarodziejski młynek, o którym głosi legenda.

Wielką zaletą Why the Sea is Salty jest fakt, że dołączona jest do niej płyta CD. Jeśli macie ochotę posłuchać, nagranie jest dostępne na stronach wydawcy, TUTAJ. Słuchając lektora, którego angielski jest językiem ojczystym, utrwalamy poprawną wymowę i osłuchujemy się z językiem. Książka jest też w wersji bez płyty.

Obie książki czyta się błyskawicznie i można do niech wracać wiele razy, aby utrwalać z dzieckiem dość spory już zasób słów. Zdecydowanie warte polecenia.

Animal Legends, Carol Watson, wydawnictwo Usborne, 48 stron, wiek 5+ ale tak naprawdę to zależy od znajomości języka angielskiego

Why the Sea is Salty, Rosie Dickins, wydawnictwo Usborne, 48 stron, wiek 5+ ale tak naprawdę to zależy od znajomości języka angielskiego

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *