Czytanie jest super
6 - 8,  Dla Rodziców,  Edukacyjne,  Uczucia i Obyczaje

Czytanie jest Super o zaletach czytania

Zajrzyjcie ze mną do przefajnej książki Czytanie jest Super. Jak tytuł słusznie sugeruje, znajdują się w niej wszystkie argumenty za tym, aby czytać i to jak najwięcej. To zabawna historia o tym, jak z trzydziestu dwóch liter alfabetu powstają „wszystkie książki, które kiedykolwiek przeczytasz„. Od malucha, który uczy się pierwszych słów, przez starszaka, który poznaje litery alfabetu, aż do młodego człowieka, który dzięki książkom uczy się samodzielnie myśleć i odróżniać dobro od zła. Z tej książki dzieci dowiedzą się ile przygód na nich czeka jeśli tylko odważą się wkroczyć do krainy Alefajnie.

Czytanie jest Super jest zabawnie napisane i z lekkością zilustrowane. Kolorystyka utrzymana w tonacji zielonej. Książka skłania do myślenia i zajrzenia w głąb siebie. Zachęca do stawiania pytań. Odsłania zalety czytania w pięknym stylu i traktuje małych czytelników z szacunkiem.

Bardzo lubię wybierać się do krainy Alefajnie i najczęściej udaję się tam w towarzystwie mojego syna. Jeśli wasze dzieci nie złapały dotąd bakcyla czytania, spróbujcie podsunąć im Czytanie jest Super. Może fakt, że „Czytanie pomaga ci stać się dorosłym”, stanie się argumentem nie do odrzucenia.

Za oknem jesień, przed nami długie wieczory w domowym zaciszu. A jednak siedząc na kanapie można odkrywać świat. Zachęcam was wspólnej lektury o czytaniu.

W serii znajduje się również tytuł Dobre maniery są super do podejrzenia TUTAJ oraz Mycie zębów jest super TUTAJ

Czytanie jest Super, Munro Leaf, wydawnictwo Esteri, 45 stron, wiek 6+

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *