3 - 5,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt, to duża porcja wiedzy i ciekawostek o stworzeniach, ale nie tylko.

Mamy tu naprawdę pokaźny przegląd zwierząt, lepiej i mniej znanych dzieciom. W książce znajdziecie zwierzęta lądowe, wodne, te poruszające się w przestworzach i owady. Zwierzęta domowe jak np.kury i dzikie dziki, małe ryjówki i duże tygrysy, milusie pieski i tej mniej lubiane węże. Niektóre z pytań, tyczą się nas, ludzi, ale też otaczających nas zjawisk.

Jak już sam tytuł Dlaczego oczy kota świecą w nocy?… podpowiada, książka napisana jest w formie pytań i krótkich, prostych i rzeczowych odpowiedzi. Jestem przekonana, że wiele z tych pytań, z pewnością usłyszeliście od swoich dzieci: „Dlaczego pies podkula ogon?” albo „Dlaczego ogień parzy?”, „Dlaczego wielbłąd ma garb?”, czyż nie?

Dlaczego oczy kota świecą w nocy?… to inspiracja i gotowa ściągawka jeśli sami nie znamy odpowiedzi na przykład na pytanie „Dlaczego ryby nie mają głosu?” Książka daje też możliwość naprawdę fajnego spędzenia czasu z dzieckiem, wspólnego odkrywania otaczającego świata.

Oprócz ciekawej treści, mamy też ciekawe ilustracje. Każda strona okraszona jest zabawnym rysunkiem adekwatnym do omawianego zagadnienia. Co warte uwagi, tekst napisany dużą czcionką, co fajne dla dzieci, które ćwiczą czytanie samodzielne.

Nas szczególnie ciekawiły informacje dotyczące wodnych stworzeń, szczególnie ryb i oczywiście drapieżników. Znaleźliśmy przystępne ale wyczerpujące wyjaśnienie w jaki sposób oddychają ryby.

Czytanie tej książki daje dużą frajdę małemu i dużemu czytelnikowi, wspólne odkrywanie zbliża i zwyczajnie cieszy. Polecam serdecznie

 

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt, autorka Dorota Sumińska, wydawnictwo Literackie, 96 stron, wiek według mnie 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *