dlaczego ryby nie toną?
3 +,  6+,  Edukacyjne

Dlaczego Ryby nie toną? dla ciekawych świata

Dlaczego Ryby nie toną?

Jeśli Wasze pociechy bezustannie zasypują Was pytaniami, jeśli sami jesteście ciekawi świata i lubicie wiedzieć co i dlaczego, oto książka dla Was – Dlaczego Ryby nie toną?

Dlaczego Ryby nie toną? to encyklopedia stworzona dla dzieci, która na wiele pytań z dziedziny przyrody odpowiada w bardzo jasny, przystępny sposób.

Książka podzielona jest na dwadzieścia dwa rozdziały, każdy z nich odpowiada wyczerpująco na postawione w tytule pytanie. Dowiecie się na przykład:

„Czym właściwie są zwierzęta?

i Kto wymyśla nazwy zwierząt?

Czy węże mają pępki?

Dlaczego zwierzęta nie myją zębów?

Dlaczego rekiny mają takie ostre zęby?”

Odpowiedzi na te i inne pytania są krótkie, zwięzłe i zrozumiałe dla Małego czytelnika, okraszone elementami grafiki i ilustracji, które dodatkowo pomagają wyjaśnić zagadnienie.

Spośród wielu książek encyklopedii dla dzieci, moim zdaniem do tej warto zajrzeć. Niech Wasze pociechy dowiedzą się co znika jak kamfora, dlaczego ryby nie mają powiek czy jak motyle odnajdują drogę.

Książka ma ciekawą szatę graficzną, bardzo różnorodną. Specyficzna czcionka, wiele pogrubionych fragmentów, zdjęcia, grafiki, rysunki, „dymki z tekstami”, wszytko to tworzy interesującą całość. Wbrew pozorom jest przejrzyście, a wszystkie te zabiegi mają na celu zwrócenie uwagi na to co autorka chce podkreślić. Zadziwiła mnie tylko okładka, bo doprawdy nie wiem po co jest tak gruba, a boki nie zostały powleczone i patrząc z boku widać kartonowe wypełnienie. To według mnie minus bo wiadomo, że dzieci książek używają i pytanie jak długo wytrzyma taka okładka. Zobaczymy …

Niemniej zawartość i ogólne wrażenie ciekawa, także polecam Wam do lektury.

 

dlaczego ryby nie toną?

Dlaczego ryby nie toną?, autor Anna Claybourne, Wydawnictwo Naukowe PWN, 96 stron, wiek według mnie 5+

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *