Dziękuję Ci Cukierku
6+,  Dzieci,  Świąteczne,  Zwierzęta

Dziękuję Ci Cukierku

Dziękuję Ci, Cukierku to 6 tom z serii przygód zwariowanego kota domowego oraz jego równie zwariowanej rodziny. Kot Cukierek to uroczy dachowiec, którego głównym zajęciem jest jedzenie, spanie oraz … psoty. Maciek, jego brat Marcel, mama i tata mają z nim urwanie głowy, ale jakie to ma znaczenie. Dla swojego pupila są w stanie zrobić bardzo wiele. A raczej dwóch, bo w jednym z tomów do kompanii dołączy kotka Tradycja. Wydarzenia opisane w część Dziękuję Ci Cukierku rozgrywają się w świątecznym okresie. Dom odwiedzi „Spięty Mikołaj”, wyczekiwany przez Maćka. Jak zwykle będzie się działo.

Spięty Mikołaj i domowe codzienności

Kiedy już mali czytelnicy przeczytają o prześmiesznej wizycie Spiętego Mikołaja w domu, okaże się że Cukierek oraz Tradycja są chorzy. Mają katar. Weterynarz zarządzi podawanie leków przez tydzień! To będzie nie lada wyzwanie dla całej rodziny, ponieważ kocury tego bardzo nie lubią. W domu pojawi się „dziwny” agent ubezpieczeniowy, któremu włosy staną dęba. Będzie tez wątek sportowy, niezwykle pasjonujący, a Cukierek strzeli gola!

Fenomen Cukierka

„Cukierkowa” seria jest zabawna i pełna humoru. Perypetie rodziny, opowiadane przez kota, czyta się bardzo szybko. Autor pisze w prosty, zabawny i bliski dzieciom sposób, używając czasami ciekawszych, mniej potocznych słów, które po chwili zostają dzieciom wyjaśnione. Bardzo to doceniam. Myślę, że fenomen tej serii tkwi w tym, że wszystkie opisywane sytuacje są bardzo domowe i bardzo bliskie temu, co dzieje się w naszych domach. Często najbardziej prozaiczne sytuacje, okazują się najbardziej zakręcone i fajnie się o niech czyta.

Polecam Waszej uwadze, nie tylko część Dziękuję ci Cukierku, ale również całą serię. Czytajcie najlepiej od pierwszego tomu ponieważ wtedy poznacie całą kocią historię. Tom pierwszy został również wydany w wersji angielskiej. Książka wydana jest w twardej oprawie. W środku obłędnie kolorowe oraz śmieszne ilustracje. Bohaterzy przybierają czasami takie miny i pozycje, że już sam widok wprawia w dobry nastrój. Wasze dzieci polubią Cukierka. Poniżej lista wszystkich części Cukierka dla porządku.

  • Cukierku, ty Łobuzie! Tom 1 – szkolna lektura dla klas 1-3 – TUTAJ
  • Nie martw się Cukierku! – Tom 2 – TUTAJ
  • Popraw się Cukierku! – Tom 3 – TUTAJ
  • Jak się masz Cukierku? Tom 4 – TUTAJ
  • Gdzie jesteś Cukierku? Tom 5 – TUTAJ
  • Dziękuję Ci Cukierku! – Tom 6 – TUTAJ
  • Dasz radę Cukierku! Tom 8 – TUTAJ
  • Co słychać Cukierku? Tom 7 – TUTAJ
  • Masz rację Cukierku! Tom 9 – TUTAJ
  • Trzymaj się, Cukierku !” – Tom 10 – TUTAJ

Książki z kotami znajdziecie miedzy innymi TUTAJ oraz TUTAJ, natomiast świątecznych inspiracji szukajcie TUTJ.

Dziękuję Ci Cukierku, Dariusz Wanat, wydawnictwo Żwakowskie, 64 strony, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jeden × trzy =