3 - 5,  Edukacyjne

Elementarz oraz Ćwiczenia dla 4 – latka

Dziś zajrzymy do edukacyjnych książeczek Elementarz oraz Ćwiczenia dla 4-latka. To wzajemnie uzupełniający się zestaw edukacyjny, który jest kontynuacją serii Krok po kroku. Elementarz to książeczka wydana w sztywnej oprawie, w którym na dzieci czekają krótkie teksty i aktywujące zadania. Ćwiczenia to miękka, zeszytowa okładka i zdecydowanie więcej zdań, ćwiczeń. Na końcu obu książeczek znajdują się naklejki do wykorzystania w trakcie zabawy i nauki. Książeczki są bardzo przyjazne w odbiorze. Wykorzystane do zobrazowania zdań grafiki są starannie i ze smakiem dobrane. Przewodnikami dla dzieci w serii Krok po Kroku są: Zosią i Ignaś oraz przyjaciele: Julka, Franka, Lena, Hania czy Staś. Wszyscy mają 4 latka. Dzieci pomagają czytającym odkrywać świat i łączyć zabawę z nauką. Seria rozwija spostrzegawczość, zręczność manualną, umiejętności konstruowania wypowiedzi czy też wreszcie poszerza wiedzę o tym co dzieci otacza.

Ćwiczenia

Elementarz dla 4 – latka

Na pierwszej stronie jest miejsce, aby wpisać imię posiadacza książeczki. Zaraz potem dzieci poznają bohaterów. Jakiego typu zadania znalazły się w Elementarzu?:

  • labirynt na placu zabaw,
  • odnajdywanie drogi do domu,
  • rysunki,
  • różnice,
  • odszukiwanie wskazanych elementów,
  • liczenie zwierzątek w parku,
  • pisanie cyferek,
  • dopasowywanie naklejek do właściwych obrazków

oraz wiele wiele innych ciekawych zadań. Na końcu również cały alfabet. Dziecko może ćwiczyć pisownię literek przesuwając paluszkiem po śladzie. A już na ostatek wspaniały dyplom i naklejki.

Ćwiczenia dla 4 – latka

W tej książeczce bardzo dużo możliwości ćwiczenia małej motoryki i naprawdę dużo wiedzy. Większy mniejszy, kształty, liczby od 0 do 9, elementy kodowania, rozwijanie słownictwa, ćwiczenia na literkach. Tak jak w elementarzu na końcu cały alfabet, ale tym razem zdaniem dziecka jest uzupełnienie brakujących literek naklejkami. Oczywiście dyplom i sympatyczne naklejki do wykorzystania w trakcie pracy.

Myślę, że maluchy będą dumne z posiadania takiego zestawu książek. Starannie wydanych i zaprojektowanych z ogromną staranności i przemyślaną zawartością. Jeśli szukacie edukacyjnych materiałów to polecam Elementarz oraz Ćwiczenia dla 4 latka. Idealne dla dziewczynek i chłopców.

Propozycję książeczek dla najmłodszych znajdziecie TUTAJ w tym również propozycje z serii Krok po Kroku.

Elementarz 4-latka oraz Ćwiczenia 4-latka, Opracowanie zbiorowe, seria Krok po Kroku, Anna Kapuścińska, wydawnictwo Wilga, 48 stron, wiek 4 +

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *