Gdzie Jesteś Precelku
3 +,  Pies,  Świąteczne,  Wiersze dla dzieci

Gdzie jesteś Precelku?

Gdzie jesteś Precelku? to historia, która zdarzyła się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Rodzina Zuzi, mama tata i ich czworonożny mały piesek Precelek idą na jarmark wybrać bożonarodzeniowe drzewko. Wśród zamieszania, kolorowych światełek, tłumu kupujących i ekscytującej atmosfery Precelek oddala się za powabnym zapachem i traci swoją rodzinę z oczu. Kiedy Zuzia spostrzega, że malucha nie ma, jest za późno. Razem z rodzicami przeszukują całą okolicę, wypytują przechodniów, a potem rozwieszają ogłoszenia, ale pieska nie ma.

Tak niezbyt optymistycznie rozpoczyna się świąteczny czas. Ozdoby, choinka i przygotowania przestają Zuzię cieszyć. Jej najlepszy przyjaciel zniknął.

Wędrówka Precelka

Tymczasem malutki Precelek okazuje się niezwykle odważny. Zagubiony na jarmarku, chroni się w furgonetce sprzedawcy. Unieruchomiony przez pakunki, odjeżdża samochodem z kierowcą. Na miejscu w domu, dobry człowiek oferuje mu ciepły dach nad głową, jedzenie i wypoczynek. Jednak Precelek wie, że rano ma zostać przekazany do schroniska i nie zamierza czekać. Ogrzany i najedzony rusza w dalszą drogę, pragnie odnaleźć Zuzię. Mroźna, zimowa aura sprawia, że niemal zamarza podczas wędrówki. Jednak szczęście sprzyja odważnym. Piesek zostaje znaleziony przez Panią Zosię i Pana Zbyszka. Dzięki nim, Precelek budzi się w ciepłym, bezpiecznym i dobrym domu. Mimo, że jest mu dobrze, czuje że musi iść dalej.

„Precelek spojrzał na nią (Panią Zosie) po raz ostatni, a potem odwrócił się gwałtownie i zaczął biec, choć nikt go nie gonił. Nie chciał przedłużać pożegnania. Tak bardzo było mu smutno”.


Jak potoczą się dalej losy Precelka? Co jeszcze mu się przydarzy? I Czy Zuzia spędzi święta ze swoim szczeniaczkiem? Na te pytania znajdziecie odpowiedź czytająć Gdzie jesteś Precelku?

Gdzie jesteś Precelku? jest bardzo starannie wydana, w twardej oprawie i ciekawym kwadratowym formacie 245 x 245. Historia pełna kolorowych, delikatnych ilustracji. Przyznam, że bardzo pasują do treści.

Książka bardzo nastrojowa, zimowa i trzymająca w napięciu. Czytając marzymy, żeby skończyła się dobrze. Doskonała dla wszystkich małych miłośników czworonogów i do rodzinnego czytania w świątecznym czasie. Polecam waszej uwadze.

Szukają innych świątecznych książek, zajrzyjcie do wpisu Najpiękniejsze książki na Święta TUTAJ. Pamiętajcie też o Grudniowym Gościu TUTAJ i Gwiazdkowym Prosiaczku TUTAJ z ostatnich świątecznych wpisów.

Gdzie jesteś Precelku? Aniela Cholewińska – Szkolik, wydawnictwo Wilga, 64 strony, wiek 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

piętnaście + 13 =