Ja Spokój
3 - 5,  Uczucia i Obyczaje

Ja, Spokój – sztuka mindfulness dla najmłodszych

Jeśli poszukujecie książek w nurcie mindfulness, to mam dla was ciekawą propzycję. Zajrzyjcie ze mną do wnętrza książki pod tytułem Ja, Spokój. To propozycja dla młodszych dzieci. Pięknie, delikatnie zilustrowana i opowiedziana historia o tym jak „pokonać” zmartwienia , uspokoić myśli i poczuć się pewnie. Niewielka ilość tekstu ma tu ogromną moc. Zaciekawia dzieci. Pozwala odnaleźć opisywane emocje w sobie. Pomyśleć chwilę.

„Czasami martwię się tym, co może się zdarzyć, i tym, co już się wydarzyło’.

Przeczytałam ten fragment mojemu synowi z pytaniem – Czy też czasami tak czuje? Tak, odpowiedział bez chwili wachania. To był początek naszej, ważnej rozmowy. O uczuciach, o relacjach z rówieśnikami, byciu samemu ze sobą, o myślach które się kłębią i nie chcą odpuścić. Choć książka jest przeznaczona dla maluchów, to z pewnością pomoże rodzicom również starszych dzieci otworzyć się na rozmowę.

Ja Spokój

Porozmawiajcie o tym, w jaki sposób dzieci mogą odzyskać równowagę w chwili zagubienia i zwątpienia. Jak stanąć mocno na nogach, gdy wokół tyle się dzieje. Zwłaszcza teraz po latach pandemii i niepokojach wojny tuż za naszą granicą.

Ja, Spokój to ważna lektura, która przywraca radość i spokój. Daje ukojenie. Bardzo trudne tematy, opisuje w bardzo prosty sposób. Pokazuje że inni mali, mogą czuć się podobnie jak ja. Mogą też czuć się zagubieni. Ta książka może stać się dla was naprawdę ważnym i pomocnym odkryciem.

Gołąbek

O mindefullness dla dzieci przeczytajcie również we wpisach o Wielkiej Księdze Super Mocy, Jesteś Kimś Wyjątkowym – Relaksacja dla dzieci, Jesteś Kimś Wyjątkowym – Relaksacje dla nieco starszych dzieci.

W serii również Ja, Miłość oraz Ja, Joga.

Ja, Spokój, Susan Verde, Peter H. Reynolds, link do książki na stronie wydawnictwo Mamania, 40 stron, wiek 3+

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiemnaście − 12 =