Strachy na Lachy
3 +,  Bajkowe Stworzenia

Jak Pokonać Czarownicę? Strachy na Lachy!

Jak Pokonać Czarownicę? to jeden z tytułów tworzących serię Strachy na Lachy. W niej bohaterami zostały rozmaite, kosmate stworzenia. Poczynając od duchów, nocnych stworów oraz wilków, smoków, wampirów aż po dinozaury, wszystkie prezentują się godnie i okazale. Poprzez spotkania z bohaterami „grozy” czytelnicy uczą się przezwyciężyć swoje lęki w zabawnej i luźnej atmosferze.

Powrócę jednak do Czarownic, bo tu w roli głównej oczywiście one. Jakie są, gdzie można je spotkać oraz jak sobie z tymi „złośliwymi” i „chichoczącymi” istotami poradzić. Są rady na czarownice:

  • latające na miotle;
  • z zatrutym jabłkiem;
  • mieszkające z nietoperzami lub mruczącymi kotami;
  • te, które chcą cię uwięzić w klatce;
  • oraz które, chciałyby zabrać cię w głąb lasu czy też
  • które rzucają zaklęcia.

Wskazówek do wykorzystania w starciu z czyhającymi czarownicami zaproponowano wiele. Mają one niemało czarodziejskich gadżetów: wielkie gary oraz mikstury, diaboliczne piosenki oraz różdżki. A jak zbiorą się na bal to „tańczą wszystkie razem, robiąc straszny hałas…” Jednak wbrew pozorom dość łatwo je pokonać. Pytacie jak? Zachęcam młodych miłośników potworów jak również magicznych postaci do sympatycznej lektury. Niech dzieci staną się na chwilę pogromcami.

Humorystyczne ilustracje oswajają lęki

Jak Pokonać Czarownicę jest pełne humorystycznych ilustracji, tryska kolorami. Po prostu odczarowuje czarownice. Plask! Jak wspomniałam z przyjemnością odkryliśmy również inne tytuły z serii Strachy na Lachy. Opowieści doskonałe na czas haloweenowy. Założę się, że wszystkie te stworzenia zostaną „pokonane” z takim samym humorem, co czarownice.

Książka wydana w twardej oprawie oraz w nieco większym formacie (250 cm x 270 cm). Fenomenalne, rubaszne lustracje są niekwestionowanym atutem wydawnictwa. Uzupełnienie obrazu stanowią krótkie teksty z dużą czcionką ułatwiającą czytanie. Polecam serię Strachy na Lachy na wspólny rodzinny czas w dobrym humorze oraz towarzystwie.

Inne ciekawe haloweenowe propozycje to na przykład Jak założyć magiczny sklepik w tydzień lub Jak odnaleźć czarownicę w tydzień oraz Mopsik, który chciał zostać dynią. Zapraszam do czytania.

Jak Pokonać Czarownicę? Strachy na Lachy, Catherine Leblanc, Roland Garrigue, wydawnictwo Wilga, 24 strony, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *