3 +,  6+,  Piraci,  Przygodowe

Kapitan Sharky i wyspa skazańców to kolejna wspaniała piracka przygoda

Kapitan Sharky i wyspa skazańców to kolejna wspaniała piracka przygoda

W naszej domowej bibliotece znajduje się kilka pirackich tytułów. Tak to już jest, że mali chłopcy lubią piratów i ich przygody. Kapitan Sharky i wyspa skazańców to druga część pirackich przygód dla małych czytelników. Pierwszą cześć pod tytułem Kapitan Sharky i tajemnicza wyspa skarbów, opisywałam tutaj.

  

Kapitan Sharky to wyjątkowa postać, bo jest nie tylko piratem ale też chłopcem, który lubi przytulić swój kocyk. Sharky doskonale dogaduje się więc ze swoim przyjacielem Michałkiem, który towarzyszy mu w morskich wyprawach.

W tej części Michałek zostaje porwany przez Starego Billa. Podstępny pirat chce dokonać z Sharkim wymiany, przyjaciela na całe złoto, które zdobył.…”. Dla Sharkiego to oczywiste „… oddał bym złoto całego świata…” – mówi, ale problem w tym,  że „…przecież my w ogóle nie mamy złota”. Mimo tego drobnego problemu Sharky rusza za Starym Billem i jego trójmasztowcem wraz całą załogą spod ciemnej gwiazdy.

  

Dalej będzie się działo, jest zaskakująco, pomysłowo i optymistycznie.

Czy Sharkiemu uda się odbić Michałka? Czy pokona Starego Billa i co się jeszcze wydarzy? Sprawdźcie sami wraz z Waszymi dziećmi. Naprawdę warto.

Pirackie przygody Sharkiego i Michałka są pięknie wydane. Książka w twardej oprawie, w środku sztywne połyskujące arkusze papieru. Wspaniałe ilustracje pełne detali i kolorów oraz postacie z charakterem, aż chce się czytać i patrzeć.

Kapitan Sharky to lektura, do której wracamy i szkoda, że na razie nie ma dalszych przygód. Jak to z piratami, kto wie, kiedy się pojawią na horyzoncie.

 

 

  

Kapitan Sharky i wyspa skazańców, autor Langreter Jutta, Neuendorf Silvio, wydawnictwo Mamika, 28 stron, wiek od 3 lat

Nasza ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *