9 - 12,  Detektywistyczne,  Dzieci,  Przygodowe

Klub Poszukiwaczy Przygód

W trakcie wakacyjnego czytania natrafiliśmy na świetną serię Klub Poszukiwaczy Przygód. To seria dla dzieci lubiących przygody i zagadki, wydana już ładnych parę lat temu, a w niej aż pięć tytułów. Nie mniej dla nas była fantastycznym odkryciem. Historia opowiada jest z perspektywy chłopca Przemka Więcławkiego. To główny bohater ale towarzyszą mu koledzy Bazyl, Muffin, Rodzynek tworząc Klub Poszukiwaczy Przygód. W kolejnych przygodach do chłopców dołączają dziewczynki Miśka i Tola.

Zmora Doktora Melchiora – tom 1

W pierwszej części Klubu Poszukiwaczy Przygód poznajemy Przemka, rodzinę, ale przede wszystkim kumpli ze szkoły. Dokładne opisy pozwalają dokładnie poznać charakter wszystkich bohaterów. Z inicjatywy naszego bohatera powstaje Klub Poszukiwaczy Przygód i od razu angażuje się w głośną w mieście sprawę kradzieży obrazów Leona Wyczółkowskiego. Z sukcesami. Klub Poszukiwaczy Przygód nawiązuje współpracę z inspektorem policji i dyrektorem Muzeum Okręgowego. W szkole na lekcji wuefu jest wizytach ministra sportu, a do klubu przyjęte zostaną Tola i Miśka. Pojawia się też wątek zmory, która straszy znanego doktora. Za sprawą dziewczyn dzieciaki odbędą mrożącą krew w żyłach wizytę na cmentarzu. Czytaliśmy wieczorem, było z dreszczykiem. Potem są jeszcze mega śmieszne urodziny Muffina. Aby dowiedzie się co jeszcze wydarzyło się w części Zmora Doktora Melchiora, zachęcam dzieci do czytania. Czy wszystkie skradzione obrazy się odnajdą i co kryje się za zmorą …rozwiązanie obu zagadek nie jest oczywiste.

Moneta Zagłady – tom 2

W drugiej części w szkole pojawia się tajemnicza moneta, której upadek z parapetu grozi zagładą świata. Uczniowie są wielce poruszeni. Klasa Przemka otrzymuje od pana Sobotki zadanie nakręcenia filmu. Dzieciaki zabierają się pracy z wielkim zapałem, mają wielkie ambicje stworzyć najlepsze dzieło. Tymczasem klasa wybiera się na wycieczkę szkolną do Kórnika. Od tej chwili zaczną dziać się dziwne rzeczy. „Z kórnickiej biblioteki wykradziono dzieło Kopernika!”. Potem z księgozbioru bernardynów znika kilka cennych tytułów. To zagadka do rozwiązania dla młodych detektywów, szczególnie że Przemka i jego ekipę podejrzewa Inspektor Szczurek…

Ucieczka Szalonego Rumaka – tom 3

Przemek i jego przyjaciele zakładają w szkole gazetkę, a szkolna wycieczka do indiańskiego muzeum Sat-Okha uruchamia kolejne zagadkowe przygody. Tym razem w mieście giną zabytkowe samochody. Inspektor Szczurek jak zwykle z rezerwą i nieufnością pochodzi do poczynań członków Klubu Poszukiwaczy Przygód. Pojawi się też nowa postać na komisariacie. Jak tym razem potoczy się śledztwo młodych adeptów sztuki. Fajnie się czyta, więc już więcej nic nie zdradzę.

W serii czytelnicy znajdą jeszcze dwa tytuły: Atak zmutowanych robotów oraz As Piątych Klas. Ilustracje książek zobaczycie poniżej. Wszystkie części łączy przygoda, zagadka i szkolna codzienność, z którą dzieciaki dają sobie radę doskonale. Klubowicze spierają się ze sobą, ale wspierają jednocześnie. Każdy z nich jest inny i wnosi do zespołu swoje umiejętności. Różnorodność jest piękna.

W Klubie Poszukiwaczy Przygód czytelnicy znajdą odbicie swoich trosk i codziennych dylematów. Kontakty z rówieśnikami, dorastanie, szkolne wyzwania i rodzinne relacje. Jest też dreszczyk emocji, zagadka detektywistyczna, ciekawość, ale też co sobie cenię, jest momentami bardzo śmiesznie. Tak więc „Ahoj, Przygodo!!!” Polecam tę serię. Dzieci będą „zaczytane”.

Uwaga, pokazuję okładki wydania z mniej więcej 2016r. Natomiast teraz książki mają nową okładkę, która mi osobiście mniej się podoba. Możecie zobaczyć TUTAJ.

Książki o dziecięcych przygodach dnia codziennego znajdziecie TUTAJ Stach i Śmieci, TUTAJNiki i Tesla, lub TUTAJTajemnice sieci, a kategorii Dzieci znajdziecie jeszcze więcej propozycji.

Klub Poszukiwaczy Przygód, tomów 5, Agnieszka Stelmaszyk, wydawnictwo Zielona Sowa, 200 stron, wiek 9+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 − siedem =