3 - 5,  Edukacyjne

Kolekcja przedszkolaka wspiera przygotowanie do szkoły

Kolekcja przedszkolaka żywioły

Kolekcja przedszkolaka to zestaw pięciu książek z kartami pracy i zabawy dla przedszkolaka, które przygotują Twoją Pociechę do szkoły. Na rynku mamy niezliczoną ilość książeczek z zadaniami dla przedszkolaków. Książeczek o bardzo różnej stylistyce, trudności, przygotowanych i skupionych wokół określonych tematów. Kupując je, często byłam rozczarowana ich jakością, a raczej bylejakością. Bardzo zależało mi na tym, aby wspierać rozwój mojego Synka na bazie wartościowych, edukacyjnych i przyjaznych dziecku materiałów. Przyznam, że w szczególności nie przepadam za materiałami bazującymi na bajkowych bohaterach, które w mojej ocenie są po prostu kolejną formą promocji. Moje poszukiwania zaowocowały fantastycznym odkryciem Kolekcji przedszkolaka, która to uczy dziecko samodzielnego myślenia. Mój Synek jako pięciolatek korzysta z serii pięć plus ale dostępne są też zeszyty dla trzy i czterolatków i sześciolatków. Każdy zeszyt możecie kupić w zestawie lub osobno.

Kolekcja przedszkolaka składa się z czterech książek, w których zadania poukładano w częściach, nawiązując do Ziemi, Ognia, Wody i Powietrza.

Zadania w Kolekcji przedszkolaka to dobra zabawa, pozwala dziecku ćwiczyć znajomość liter i cyfr oraz umiejętność pisania; utrwalać i rozwijać słownictwo oraz zdobytą już wiedzę, ćwiczyć spostrzegawczość i pamięć. Różnorodność zadań i walory edukacyjne są nieocenione. Zadania przygotowane są w bardzo urozmaiconej formie: grafik, rysunku, fotografii. Jest też zestaw naklejek do pracy. Wszytko w odpowiednio dobranych kolorach, raz intensywnych, innym razem oszczędnych. Piąty zeszyt jest stworzony do doskonalenia umiejętności pracy z przyborami do pisania. Są tu kształty, szlaczki, litery i cyfry. Te ostatnie w odpowiednich kratkach lub liniach. Czasem trzeba poprowadzić lub dokończyć linię, a czasem uzupełnić całą linijkę.

Kilka przykładowych ilustracji znajdziecie poniżej. Sprawdziliśmy, przetestowaliśmy i mogę zdecydowanie polecić pracę i zabawę z Kolekcją przedszkolaka.

    

    

   

 

Kolekcja przedszkolaka, autorzy: praca zbiorowa, wydawnictwo Nowa Era, część Ziemia 63 strony, część Ogień 63 strony, część Woda 71 stron, część Powietrze 71, Mój zeszyt 48 stron.

Moja ocena:  !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 × pięć =