Koóka zwana Wierzbą
6 - 8,  Dzieci,  Zwierzęta

Kózka zwana Wierzbą dla dzieci, które kochają zwirzęta

Kózka zwana Wierzbą to kontynuacja serii o dziewczynce imieniem Jasmine i jej zwierzątkach. To książka idealna dla dzieci, które kochają zwierzęta. Jasmine mieszka z rodzicami i rodzeństwem na Dębowej Farmie na wsi. Jej najlepszy przyjaciel ma na imię Tom i mieszka nieopodal. Razem planują otworzyć kiedyś centrum ratunkowe dla zwierząt.

Pewnego dnia mama wraz z Jasmine i Tomem wybierają się na Doroczny Targ Owczy w Fenton. Dzieci dostają kieszonkowe na drobne wydatki i czas wolny na zwiedzanie wystawy. Są szczęśliwe i od razu gnają do zagrody owiec. Traf chce, że napotykają na zagrodę małej, przestraszonej kózki, której jak się okazuje targ to ostatnia szansa na przeżycie. Jeśli jej nikt nie kupi jej los jest przesądzony.

Jasmine ma już szóstkę swoich zwierząt. Między innymi świnkę, pieska, kotka i baranka. Wie, że rodzice nie zgodzą się na kolejne. Co więc ma zrobić? Przecież nie może pozostawić kózki na stracenie. Tu muszę przerwać opowieść, jak zawsze kiedy historia nabiera rozpędu i rumieńców. To co się zdarzy dalej będzie ciekawe i ściśnie za serce.

Kózka zwana Wierzbą to opowieść pełna ciepłych uczuć i wzruszeń. Opowieść o tym jak wiele można poświęcić i zaryzykować dla innych, słabszych, dla tych co są w potrzebie. To też historia o tym, co się dzieje kiedy sekrety przyczyniają się do niedotrzymywania obietnic i mówienia nieprawdy.

Zachęcam do przeczytania Kózki zwanej Wierzbą oraz pozostałych książek z serii Dębowa Farma, bo to bardzo pouczająca historia dla dzieci, a także mile spędzony wspólnie czas.

Jeśli Wasze dzieci lubią zwierzęta i historie podobne do tej o Jasmine, zajrzyjcie TUTAJ i TUTAJ Czeka tam Mopsik, który chciał zostać najpierw jednorożcem, a potem króliczkiem.

Kózka zwana Wierzbą, wydawnictwo Wilga, 160 stron, wiek 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × trzy =