Wakacje
6 - 8,  9 - 12,  Aktywizujące,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

Książki na wakacje dla dzieci – przyroda

Oto zapowiadane książki na wakacje z przyrodą. Jeśli wasze dzieci czują się lepiej w tematach związanych z naturą, a mniej w wyzwaniach matematycznych (WPIS książki na wakacje – do łamania główki TUTAJ), oto dla nich propozycja. Bardziej artystyczne oraz spokojne dusze znajdą tu coś, co umili im wakacyjny czas. Nuda jest super, ale czasami warto ją dobrze spożytkować, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego. Fajnie jest dobrać lekturę do miejsca, do którego udajemy się z rodziną na wakacje. Czy morze, czy może las, albo po prostu basen lub trawka, warto to wziąć pod uwagę. Przy okazji zabawy z książką, ciekawostki same wejdą do głowy w przyrodniczych okolicznościach. Poznajcie nasze książki na wakacje dla dzieci z przyrodą w tle.

Książki na wakacje

W Morze

To idealna książka na wkacje, która opowie dzieciom dosłownie wszystko o morzu. Wiadomości przekazywane są w formie zabaw. Krótkie teksty oraz dużo rysunków i grafik, które dopowiadają resztę. Dzieci będą miały dużo pracy z tą książką. Rysowanie, projektowanie, doświadczenia. Statki pirackie, rafy, rekiny, węzły żeglarski, morskie śmieci czy pieśni wielorybów oraz pogoda. To wszystko i całe mnóstwo innych tematów. Świetny książko – zeszyt.

W Morze to gruba, obszerna książka na wakacje. Nie zawsze będę możliwości, aby ją spakować.

TUTAJ znajdziecie wpis na temat książki z tej samej serii o tematyce górskiej W Góry

Księga Niezwykłych Zwierząt

W Księdze niezwykłych Zwierząt mamy połączenie wiedzy z aktywnością, które angażują czytelnika. Osiągnięty efekt uważam za niezwykle udany. Doceniam również to, że można tu pisać jak w zeszycie. Kreślić, łączyć oraz dorysowywać, zgadywać oraz wymyślać. Tak jest zaprojektowana. Ciekawe i jakościowe grafiki, dużo detali. Nawet największy przyrodniczy znawca dowie się czegoś nowego. TUTAJ pełny wpis o książce. Bardzo nam się podobała. Polecam

Creative MiniBook

To niewielkich rozmiarów book, w której znalazło się 36 plansz do kolorowania. Tematyka plansz związana z podróżami oraz odkrywaniem. Motywy marynistyczne: kotwice, węzły; Zwierzęta podwodne; Rośliny jak również inne esy floresy. Karty nie są zbyt duże (format podałam poniżej) dlatego bez problemu będzie można dokończyć dzieła w podróży i poczuć satysfakcję. Okładka sztywna ochroni dzieła przez zagnieceniem. Kolorowanie to zajęcie instynktowne i relaksujące, na plażowy ręcznik lub kocyk na trawce jak znalazł.

Przy tej okazji, Zapraszam was na spotkanie z moją marką Yamaluje, która oferuje kolorowanki na obrusach do wielokrotnego kolorowania. Mapa Świata oraz Zwierzęta świata będą idealne na wakacyjny wypad lub zabawę przy stole.

Ćwiczenia z Przyrody

Ćwiczenia z przyrody to w mojej ocenie nie zeszyt, a książka z dodatkiem ćwiczeń, pomimo że w miękkiej oprawie. Tematy zostały bardzo różnorodnie zaplanowane. Od nauk rolniczych, poprzez rośliny. Dalej ssaki, gady, ryby, mięczaki, skorupiaki oraz pajęczaki, ptaki, owady, aż po grzyby. Całe mnóstwo wiedzy.

Niewątpliwie ten tytuł ma ogromną wartość edukacyjną. To prawdziwe spotkanie z nauką w przepięknej, wysmakowanej oprawie graficznej. Spory format, acz książka lekka więc da się zabrać.

Książki na wakacje

eko zachwytnik

Mała książeczka, która pielęgnuje troskę o naszej planecie Ziemi. Pełno też w niej refleksji związanych z przyrodą, spokojem oraz równowagą. Dużo mądrych myśli z całego świata. Historie na przykład o Nuri z Puszczy Białowieskiej czy dziewczynce, która poruszyła świat Grecie Thunberg. Notes prowadzi dialog z dziećmi, stawia otwarte pytania. Jest miejsce na własne myśli, dziecięce zachwyty jak również notatki z wakacji.

Notes doskonały zarówno dla dziewczynek jak również dla chłopców, którzy lubią przyrodnicze klimaty. Nie ma lepszego notesu na wakacje.

Książki na wakacje

Czy któraś z propozycji z „książki na wakacje” wpadła wam w oko? Macie swoje „perełki”, którymi chcielibyście się podzielić? Piszcie. Zawsze szukam pięknych nowych tytułów.

Udanych, rodzinach oraz książkowych wakacji.

wakacje

W Morze, Piotr Karski, wydawnictwo Dwie Siostry, 224 strony, format niestandardowy 28,8 x 20,5 cm, okładka miękka, wiek 7+

Księga Niezwykłych Zwierząt, Anna Olej-Kobus, wydawnictwo Dwukropek, 96 stron, wiek 7+

Creative MiniBook, praca zbiorowa, Fresh, 36 kolorowanek (można kupić na allegro wpisując hasło: KOLOROWANKA ANTYSTRESOWA 126X200 MORSKA)

Ćwiczenia z przyrody, Anne-Flore Durand, przetłumaczył Michał Goreń, wydawnictwo Wytwórnia, 47 stron, wiek według mnie 6+

eko zachwytnik, praca zbiorowa, kosmos dla dziewczynek, 160 stron, rozmiar 1,2cm x 16,5cm, wiek ok. 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *