3 - 5,  6 - 8,  Anglojęzyczne

Książki w języku angielskim dla dzieci – by Chris Haughton

Czas na kolejną porcję inspiracji, po jakie książki w języku angielskim dla dzieci sięgać. Dziś chciałabym Wam pokazać książki autorstwa Chrisa Haughtona. To irlandzki ilustrator, który zadebiutował w 2010 roku tytułem A Bit Lost. Książka została przetłumaczono na 15 języków i zdobyła uznanie wśród znawców literatury dziecięcej i samych najmłodszych czytelników. Poznajcie ze mną A Bit Lost oraz dwa inne tytuły napisane przez tego autora. Zapraszam na moje #NiceEnglishStory

A Bit Lost

To historia małej sowy, która podczas snu wypada z rodzinnego gniazda. Turla się turla, drepcze aż w końcu zupełnie zagubiona spotyka wiewiórkę. Przyjazne zwierzątko postanawia pomóc małej sowie odnaleźć mamę.

„Don’t worry, little Friend. I’ll find your mummy…..”

I tak mali czytelnicy rozpoczynają wędrówkę przez las, aby odnaleźć sowią mamę. Mała sówka w opisach mamy nie jest zbyt precyzyjna, stąd po drodze przydarza im się kilka pomyłek. Nie warto się jednak zrażać, kiedy cel jest tak ważny. Jak myślicie czy mała sówka odnajdzie mamę? Czy nowi przyjaciele pomogą jej w potrzebie?

Goodnight Everyone

W tej książce przeczytamy o prawdzie starej jak świat, że dzieci zamiast spać wolą się bawić. Nawet wtedy kiedy wszyscy wokół padają z nóg i myślą o tym, jakby się tu przespać. Jednak … na każdego przychodzi pora, nawet na małego niedźwiadka, który nie był śpiący nawet „…. a little bit”. Jeśli chcecie usłyszeć chrapanie pod rozgwieżdżonym niebem, gdzie „the moon is high and everyone is fast sleep”, zajrzyjcie do tej mądrej i sympatycznej książki.

Oh No, George!

Książka Oh NO George spodobała się mojemu Synowi najbardziej, bo jest po prostu bardzo śmieszna. To opowieść o psie imieniem George, który zostaje sam w domu. Ale wcześniej jego pan zwraca się do Georga z uprzejmą prośbą „Will you be good, George?”, „Yes” – pada odpowiedź. W sumie wydaje się, że tak właśnie będzie, ale … nic bardziej mylnego, bo George robi wszystko dokładnie tak jak nie powinien. Kiedy właściciel wraca, George wie, że okropnie nabroił, a przecież obiecał być grzeczny. Skruszony ofiarowuje panu swoją gumową zabawkę. Jaki morał płynie z tej historii? Mimo, że psotny George nie zostaje zganiony czuje się podle, że zawiódł pana i wyciąga sam wnioski ze swojego zachowania. Ucząc się na własnych błędach, kolejny raz nie rzuca się na pyszne ciasto i nie rozkopuje rabatki z kwiatkami.

Książki w języku angielskim autorstwa Chrisa Haughtona są proste, ale niosą ze sobą stare prawdy i pokrzepienie małym czytelnikom. To ciekawa propozycja dla młodszych dzieci i nieco starszych, które uczą się języka angielskiego.

Wszystkie książki mają niezwykle charakterystyczną szatę graficzną. Z jednej strony bardzo prostą, nieco geometryczną, oszczędną co do ilości kolorów. Z drugiej strony użyte kolory są wyraziste i soczyste, co powoduje, że jest intrygująco i wciąga czytelnika w inny świat.

Poniżej możecie posłuchać i obejrzeć jeszcze jeden tytuł książki z tej serii, pod tytułem SHH! We Have a Plan

Zachęcam do czytania tej serii, dobrze spędzony czas razem i nauka przy okazji.

TUTAJ możecie zajrzeć do #1 książek w języku angielkim dla dzieci, które prezentuję Wam w ramach #NiceEnglishStory.

A Bit Los, Oh, No, George!, Goodnight Everyone, Chris Haughton, Walker Books, 32 strony, dla najmłodszych lub starszych dzieci, które uczą się języka i ćwiczą czytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 + cztery =