Smocza Straż
6 - 8,  9 - 12,  Bajkowe Stworzenia,  Fantasy,  Przygodowe

Smocza Straż. Legenda Zabójcy Smoków

Legenda Zabójcy Smoków to książka, która na pierwszy rzut oka zachwyca pięknym wydaniem. Obcując z książką, czytelnik poczuje się wyjątkowo. Natomiast zaglądając do wnętrza wkroczy do świata pełnego baśniowych stworzeń, legend, tajemnic. Ta opowieść jest dodatkiem do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru. To historia pierwszego zabójcy smoków, który na wezwanie króla miasta Salony stoczył zapierające dech w piersiach walki. Walki ze strasznymi, siejącymi grozę potwormi. Odważne czyny, rozpalały wyobraźnię mieszkańców królestwa i uczyniły z Konrada, syna szewca, wielkiego Legendnika. Czy chcecie poznać Legendą Zabójcy Smoków?

Legenda Zabójcy Smoków

Dawno temu, zanim „zebrała się Smocza Strasz” istniało miasto Selona, terroryzowane przez potwory z każdego z kierunków świata. Królestwem władał mądry król Tytus, który dobrobyt poddanych upatrywał w rozwoju i przyłączeniu okolicznych ziem. Jednak z każdej strony dostępu do nich broniła straszliwa istota: od południa Gorgona, na północy Yeti, na wschodzi pradawny Wampir, a od zachodu Feniks. Na obwieszczenia króla, szukającego śmiałka, który pokona owe zło, zgłaszał się zawsze ten sam człowiek. Konrad, młodziutki syn szewca. Do końca nikt nie wiedział jak to się działo, że udawało mu się wygrać walki, których inni nawet nie śmieli podjąć. Konrad, nagradzany przez króla, stał się zamożnym człowiekiem. Potem poślubił królewską córkę i objął tron. Mieszkańcy królestwa okrzyknęli go Legendnikiem, który stanowi o ich bezpieczeństwie. Jednak ten skrywał wielką tajemnicę.

Pilnie strzeżony egzemplarz z mapą Selony oraz spisem zabójców smoków

Legenda o Zabójcy Smoków to książka, którą czyta się od początku do końca. Ilustracje fascynują i zachwycają. Wciągają do opowieści. Dzięki załączonej mapie mamy dokładne rozeznanie o jakie terytoria toczą się walki. Czytając chcemy poznać prawdę o tym, w jaki sposób udało się Konradowi pokonać magiczne i bardzo złe istoty. Historia o Legendniku ma w sobie coś z prawdy, że dobro zawsze zwycięża. Tak przynajmniej nam się zdaje czytając. Największym wyzwaniem dla dzielnego Konrada okazuje się być jednak Smok. Czy uda mu się go pokonać?

Ostatni rozdział książki dedykowany jest Legendarnym Zabójcom Smoków. Począwszy od Konrada Legendnika, jego czworo dzieci aż do kolejnych zasłużonych zabójców. Lista ta została skompletowana oraz opublikowana po raz pierwszy.

Z pewnością Legenda Zbójcy Smoków jak rownież cała opowieść o Smoczej Straży to gratka dla miłośników gatunku fantazy. Dla tych młodych czytelników, którzy nie lękają się stanąć oko w oko z przerażającymi potworami, magicznymi mocami oraz potęgą magicznych stworzeń. Dla nas ta przygoda zaczęła się niespodziewanie. Była zaskoczeniem. Historią, która wciągnęła nas bez reszty. Może trochę spodziewaliśmy się bardziej rozbudowanej walki z prastarym Wampirem? Ale… grunt, że dobro w tej opowieści zwycięża, co ja osobiście cenię w literaturze.

Smocza Straż

Zachęcam również do przeczytania wpisu Wojownicy i Czarodzieje TUTAJ oraz Zaklęty las fantasy dla młodszych dzieci.

Smocza Straż. Legenda Zabójcy Smoków, Brandon Mull, wydawnictwo Wilga, 96 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + jedenaście =