6+,  Edukacyjne

Lego Niesamowite pomysły oraz Build Your Own Adventure dobre na Dzień Dziecka i na każdy dzień

W pokoju mojego dziecka, Lego zajmuje zdecydowania największą część całej przestrzeni. Klocki i budowle są wszędzie. Mój Syn je uwielbia, a wraz z nim my, rodzice. To zabawka ponadczasowa, która rozbudza wyboraźnię i kreatwyność małych i dużych kockowych maniaków. Jeśli w Waszych domach też są tacy maniacy, to polecam dwie książki Lego Niesamowite Pomysły oraz Lego City Build Your Own Adventure. Książki doskonałe dla całej rodziny i idealne na wspólne zabawy w czasie zbliżającego się Dnia Dziecka. Obie zapraszają do świata Lego, podpowiadając jak używać poszczególnych części, aby stworzyć ciekwe klockowe projekty.

Niesamowite Pomysły

To imponująca księga pomysłów, ustrukturyzowana tematycznie w pięć rozdziałów: KOSMOS, NOWOCZESNA METROPOLIA, DZIKI ZACHÓD, ŚWIAT FANTAZJI oraz PRAWDZIWY ŚWIAT.

Na początku każdego rozdziału znajduje się krótki wstęp, który zaprasza dzieci i wprowadza nastrój do prezentowanego tematu. Zaczynając od prostych budowli po trudniejsze, mali konstruktorzy znajdą wskazówki jak łączyć klocki, które posiadają w swoich zbiorach, tak aby powstał np. silnik, obrotowy element czy nogi auta, które schowają się podczas jazdy.

Zdjęciom z realizacjami projektów towarzyszą oczywiście ludziki Lego, które zawsze mają coś ciekawego do powiedzienia.

Wszystko jest zaprezentowane bardzo przejrzyście i czytelnie. Można bawić się kolorami i kształtami bez końca. Ja osobiście byłam zaskoczona niektórymi pomysłami, natomiast mój Syn jak zawsze wertował książkę i przerabiał propozycje na swój sposób. Książka jest ekstra!

Lego City Build Your Own Adventure

U nas w wersji po angielsku. Książka posiada swoją fabułę i postacie. Głównym bohaterem jest odważny strażak Ed oraz banda rabusi, których dzieci dobrze znają z klockowych zestawów. Budowle i elementy dotyczą więc tego jak:

  • zbudować wóz strażacki i tu instrukcja jest krok po kroku;
  • wykonać poszczególne elementy znajdujące się w remizie strażackeij;
  • Ed robi zakupy;
  • co może się stać na drodze;
  • gdzie kryją się rabusie i jakich narzędzi używają;
  • jak wygląda praca policji.

Jest też park z elementami architektury, pdowodne nurkowanie, kuchania w ktorej piecze się pizza, a na koniec wspólny piknik wszystkich bohaterów i oczywiście złapani rabusie.

Teksty są proste. Duże, wytłuszczone tytuły, podział na sekcje. To wszystko sprawia, że książka jest doskonała do zabawy, eksperymentowania z klockami, ale też obcowania z językiem angielskim. Ja staram się przemycić języka obecego jak najwięcej się da w zabawie, bajkach i codzienności, bo wtedy dziecku jest dużo łatwiej obcować z nim w szkole czy już przedszkolu.

Obie książki są w super twardych oprawach, na dobrej jakości papierze. Pełne kolorów i pomysłów, nic tylko bawić się i bawić.

Zapraszam Was również do galerii stworów wszelkich wykonanych przez mojego Syna.

Zdecydowanie obie książki to kreatywna zabawa i tworzenie przez długi, długi czas. Polecam

Inną moją Lego proopzycje, jednak dla nieco młodszych dzieci znajdziecie TUTAJ.

Lego niesamowite pomysły, praca zbiorowa, wydawnictwo Ameet, 200 stron, wiek 6+ /do kupienia na przykład tu/

Lego City Build Your Own Adventure, Penguin Random House, Simon Hugo, 80 stron, wiek 6 /do kupienia na przykład tu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *