3 +,  6+,  Komiks,  Zwierzęta

Malutki Lisek i Wielki Dzik Świt. Tom 3 – najlepszy komiks dla dzieci

Witajcie po wakacjach. To był dla nas cudowny czas wspólnych wojaży. Wiele się działo, bo odwiedziliśmy nasze stare, ulubione miejsca ale też wyruszyliśmy na podbój świata by poznać jego nieznane nam zakątki. Było cudownie i ta cudowność postanie w nas na zawsze.

Teraz dla nas rozpoczął się czas kompletowania pierwszej wyprawki szkolnej. Jak widzę, to chyba ekscytujące tylko dla mnie 🙂

Malutki Lisek i Wielki Dzik komiksowych przygód ciąg dalszy

Mamy dziś dla Was, propozycję komiksową. Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt, to tom 3 przygód sympatycznego duetu. Wpis o części 1 znajdziecie TUTAJ, wpis o części 2 znajdziecie TUTAJ. Janek uwielbia ten komiks.

O czym jest Świt, tom 3?

Przygody Liska i Dzika jak zawsze zadziwiają wrażliwością. Tym razem są pełne nostalgii i zadumy nad błyskawicznym przemijaniem pewnej Jętki, którą zwierzęta spotykają na mokradłach. Mała Jętka czeka na swój wielki NDŻ, który ma wszystko zmienić w jej życiu (NDŻ = najpiękniejszy dzień życia).

„Będę miała ogonek ze szczecinkami i będę mogła nimi machać. A na każdej łapce wyrośnie mi pazurek….”, „…Ale najlepsze będą skrzydełka. Polecę w miejsca, w których nie byłam. Zobaczę łąki z kwiatami…”.

Lisek i Dzik czekają z niecierpliwością na wielki dzień przyjaciółki, chcą jej towarzyszyć i cieszyć jej szczęściem. Jednak kiedy Jętka dostaje skrzydeł szybko odlatuje, bo

„…Zależy mi na każdej chwili mojego najpiękniejszego dnia życia. Muszę się śpieszyć”.

Zwierzęta są rozżalone na przyjaciółkę, a raczej jej brak ale postanawiają poczekać na powrót Jętki. Wtedy wszystko im opowie. Czas minął im „Na szukaniu, zrywaniu i obmyślaniu planów na później…”. (zrywaniu kwiatków).

Co się stanie gdy wróci Jętka? czy nastanie radość? czy też smutek? Sprawdźcie sami.

Czy warto przeczytać książkę o Lisku i Dziku?

Warto przeczytać tę piękną historię, aby się przekonać co się stanie gdy wróci Jętka. Warto przeczytać, aby poczuć i zrozumieć wszystkie pojawiające się emocje i uczucia.

Malutki Lisek i Wielki Dzik.Świt to piękna i mądra książka o nieuchronności przemijania. O tym, że pięknie jest cieszyć się z każdej chwili, tu i teraz. Cudowna książka na wspólny wieczór.

Malutki Lisek i Wielki Dzik.Świt to również wspaniałe ilustracje budujące nastrój i oddające całą paletę uczuć, które targają bohaterami. Cienie i rozmazane pejzaże. Stonowane kolory i czytelne dialogi ujęte w komiksowe chmurki. Wszystko to sprawia, że mały czytelnik dosłownie przenosi się w krainę Liska i Dzika.

Malutki Lisek i Wielki Dzik, Świt; wydawnictwo Egmont, 48 stron, wiek 5+

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *