mały geniusz
6+,  Edukacyjne

Mały geniusz to świetna nauka przez zabawę

Mały geniusz do nauki i zabawy

Mały geniusz to zestaw dwóch książek Mała encyklopedia nauki oraz Mały słownik angielsko-polski. Obie książki kolorowo i efektownie wydane, opakowane w jedną obwolutę.

 

Mała encyklopedia nauki

Mała encyklopedia nauki to coś dla małych miłośników eksperymentów. Eksperymenty wyjaśniają wiele zagadnień naukowych oraz procesów zachodzących wokół nas. Zagadnienia ułożone są według alfabetu, kolorowy indeks z alfabetem znajduje się z boku, na każdej prawej stronie.

Mała encyklopedia w bardzo prosty i przejrzysty sposób obrazuje na przykład co to jest cień, jak działa dźwignia, co to są fazy księżyca czy jak przygotować własną lupę. W encyklopedii jest naprawdę niezliczona ilość zagadnień i doświadczeń, które można przeprowadzić wykorzystując proste materiały dostępne w domu. Mój Syn uwielbia eksperymenty w domu, jak zobaczył tę książkę aż zaświeciły mu się oczy. Nasz pierwszy eksperyment odbył się jeszcze tego samego dnia, późno wieczorem 🙂

Na końcu książki umieszczono indeks zagadnień, dzięki czemu możecie w łatwy sposób odnaleźć to co Was najbardziej interesuje. Mała encyklopedia pełna jest grafik, rysunków i kolorów. Teksty są krótkie i w prosty sposób przeprowadzają przez poszczególne etapy eksperymentu, a potem wyjaśniają sedno zagadnienia.

Mała encyklopedia nauki jest fantastyczna na dzieci, które są zainteresowane eksperymentami. Dostarcza wiedzy poprzez zabawę.

Mały słownik angielsko-polski

Mały słownik angielsko-polski wcale nie jest taki mały, bo zawiera mnóstwo zagadnień i słówek. Tak jak w przypadku Małej encyklopedii, zagadnienia ułożone są alfabetycznie.  Każde słówko angielskie przełożono na język polski, a następnie zastosowano w przykładowym zdaniu. Ilustracje do haseł są zabawne, namalowane lekką kreską w przyjazny sposób.

Mały słownik jest urozmaicony:

  • niektóre z haseł wzbogacono o komentarz, na przykład dzieci dowiedzą się „Dlaczego Brytyjczycy jeżdżą lewą stroną?”, 
  • przemyca wiele ciekawostek związanych z angielskimi słówkami jak sorry czy pies,
  • dostarcza wiedzy o angielskich zwyczajach i ważnych dla Anglii zabytkach i miejscach,
  • nie brakuje też tekstów angielskich piosenek dla dzieci.

Na końcu słownika zestawienia: kolorów, liczb, dni tygodnia, miesięcy, pór roku, czasu, wybranych nazw krajów. Kolejne strony to główne czasowniki wraz z przykładowym zastosowaniem, a następnie przedimki, przysłówki, przymiotniki i spójniki, skondensowane i przejrzyste. Mały słownik angielsko-polski zamyka indeks haseł.

Mój Syn chodzi do przedszkola dwujęzycznego, angielski jest dla niego dużą przyjemnością w dużej mierze dzięki Pani Agacie. Jak się okazało, słownik sprawił mu dużą frajdę, bo dowiedział się, że wiele z tych pojęć jest mu znana. To i zabawne ilustracje zachęciły go do dalszej nauki.

Zestaw Mały geniusz jest świetny, dostarcza ogromną ilość wiedzy, w prosty i fajny sposób. Kolorowa szata graficzna zachęca, wręcz przyciąga aby otworzyć książkę. Jeśli tak jak ja, uważacie, że nauka przez zabawę to najlepsza nauka, sięgnijcie po Małego geniusza.

Pakiet Mały geniusz, praca zbiorowa, wydawnictwo Olesiejuk, odpowiednio 157 i 179 stron, dla przedszkolaków i młodszych dzieci szkolnych

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *