3 - 5,  6 - 8,  Smoki

Mały Koko Smoko to książki o przygodach w towarzystwie przyjaciół

Przygody Małego Koko Smoko na smoczej wyspie wciągają nie tylko dzieci, ale i rodziców

Po długiej majowej przerwie na rodzinne podróże i przygody, wracam do Was ze wspaniałą propozycją. Mały Koko Smoko na pewno Wam się spodoba.

Już dziś dzieci mogą cieszyć się trzema częściami tej cudownej, pozytywnej opowieści o przygodach Koko, w książkach Mały Koko Smoko w kosmosie, Mały Koko Smoko idzie do szkoły, Mały Koko Smoko wśród dinozaurów, a wkrótce również z filmu Koko Smoko, który pojawi się w kinach w lipcu.

Poniżej znajdziecie opis dwóch części przygód, trzecia, ta o dinozaurach jeszcze przed nami.

 

Część Mały Koko Smoko idzie do szkoły opowiada dokładnie o tym jak wygląda pierwszy dzień smoka Kokosa w szkole. Jak się do niego przygotowuje i jakie uczucia nim targają Mały smok Kokos już od wielu dni czuł w brzuchu dziwne łaskotanie, cieszył się z rożka obfitości, który dostaje każdy mały smok pierwszego dnia w szkole, „... ale teraz jednak był tak rozemocjonowany, że w ogóle o nim nie myślał.  Szkoła okazuje się świetnym miejscem, klasa to grupa różnych, ale fajnych smoków, a nauczyciel Korneliusz Kaktus to „bardzo rozumny smok kolczasty”. Oprócz pierwszego dnia w szkole, w życiu Kokosa wydarza się coś jeszcze, równie ważnego. Spotyka małego smoka żarłoka, a „smoki żarłoki są bardzo niebezpieczne, pożerają inne zwierzęta”. Jednak ten smok jest tak samo mały, a do tego sympatyczny i nazywa się Oskar. To spotkanie to początek wielkiej przyjaźni, dzięki której smok Oskar dołączy do klasy pierwszoklasistów, mimo że smoki żarłoki nie uczą się wcale. Co dzieje się dalej, jak potoczy się pierwsza wycieczka klasowa przeczytajcie sami.

 

 

 

Mały Koko Smoko w kosmosie, natomiast to historia o tym jak Kokos wraz ze swoimi przyjaciółmi jeżozwierzówną Matyldą i smokiem Oskarem jest światkiem kosmicznej katastrowy. Na plażę, na smoczej wyspie spada latający obiekt, a z niego wyłania się Kosmita. „Najpierw cała trójka zobaczyła antenę, potem okrągłą żółtą lampkę na niebieskim hełmofonie, następnie dwoje wielkich oczu schowanych za okularami, a na końcu zieloną buzię z długim nosem podobnym do nosa komarów, na końcu którego znajdował się chwytak”. Szybko okazuje się, że Kosmita to sympatyczny przybysz, który do tego błyskawicznie przyswaja lokalną mowę, za sprawą „…klucza czaso-przestrzennego…” i może się porozumieć. Okazuje się, że przybysz to Bobbi, pochodzi z Topolowej Planety, która znajduje się w odległej galaktyce , a kosmiczny rozbity żaglowiec należy do jego taty. Przed przyjaciółmi poważne wyzwanie, jak pomóc nowemu koledze. Jestem przekonana, że Wasze dzieci będą chciały przeczytać tą historię do końca. Mój synek nie dał mi przerwać, mimo iż książka ma siedemdziesiąt dwie strony. Czytaliśmy do końca. To dla mnie najlepsza rekomendacja. Dlatego i Wam polecam.

 

Mały Koko Smoko, to książki które poruszają dziecięcą wyobraźnię. Pomagają zrozumieć sprawy, które dla Małych wyglądają na trudne, ale warto im stawić czoła. Budują pewność siebie, bo jeśli bohater Koko ma podobne wyzwanie i wychodzi zwycięsko, to Ja też mogę. To książki pełne ciepła, humoru, ciekawostek, a co najistotniejsze dla mnie jako mamy małego chłopca, zaskakujące, bez nadprzyrodzonych mocy i agresji.

W każdej z książek, przygody Koko Smoko podzielone zostały na krótkie, kilkustronicowe rozdziały. Młodszym dzieciom można więc czytać po kawałku. Starsze będą chciały więcej i więcej. Smok i jego przyjaciele to naprawdę przesympatyczni bohaterowie, wkomponowani w kolorowy świat smoczej wyspy. Ilustracje mniejsze lub większe praktycznie na każdej stronie. Książki w oprawie twardej, w środku dobrej jakości papier. Dla mnie to wydanie, to trochę powrót do jakości książek z przed lat.  Jeszce raz polecam te fantastyczne książki.

Mały Koko Smoko idzie do szkoły, autor Ingo Siegner, wydawnictwo Prószyński i S-ka, 72 strony, dla starszych przedszkolaków i młodszych dzieci szkolnych

Mały Koko Smoko w kosmosie, autor Ingo Siegner, wydawnictwo Prószyński i S-ka, 72 strony, dla starszych przedszkolaków i młodszych dzieci szkolnych

Moja ocena: 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *