Mapownik
6+,  Edukacyjne,  Kreatywne

Mapownik czyli Praktyczny Kurs Mazania po Mapach

Mapownik czyli Praktyczny Kurs Mazania po Mapach to rodzaj bloku rysunkowego, w którym dzieci znajdą 37 kart różnej treści. To propozycja uzupełniająca do książki pod tytułem Mapy. Zachwycone Mapownikiem będą dzieci, które lubią rysować, kolorować oraz bazgrać, a także te które czują w sobie zew odkrywcy i żyłkę podróżnika. Blok to świat w zasięgu ołówka, można w nim narysować między innymi:

  • wybuch wulkanu Wezuwiusz;
  • mapę tasjmiczej wyspy;
  • wioskę dla ludzi, z różnych zakątków świata;
  • walkę gigantów z kosmosu;
  • fryzury i stroje mieszkańców Mongolii, Holandii i Indii;
  • dno i rafę koralową dla pływających po stronicach ryb.

Dlaczego polecam Mapownik

Blok rysunkowy uczy, bawi i burzy bariery. Wykonując zadania dzieci przyjmują za oczywistość, że świat jest różnorodny i jest w nim miejsce dla każdego. To wspaniałe i ważne przesłanie w dzisiejszych czasach. Dla mnie ma znaczenie również aspekt edukacyjny, bo oprócz zabawy w wymyślanie i rysowanie, wiele się można z bloku dowiedzieć. Informacje przemycane są na planszach do rysowania oraz na odwrotnej stronie karty do rysowania. Tam tekst umieszczono w chmurce z wypowiedzią dziecka.

W zeszycie autorzy umieścili świetnie proste ilustracje, które stanowią tło do pracy dla dzieci, a jednocześnie budują estetykę małego człowieka.

Mamy też dużą różnorodność tematyczną: skarby, czaszki, mapy, kosmici, zwierzęta, zjawiska przyrodnicze, flagi, jedzenie i wiele innych. Dla każdego coś miłego.

Świetna jakość wydania bloku, a karty do rysownia na jakościowym, białym papierze. Sztywniejsze okładki. Duży format. Stosowna kolorystyka.

Polecam bardzo jako pomoc, która rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę oraz wartościowo konsumuje czas dziecka.

Inne ciekawe tytuły angażujące dzieci do rysowania, tworzenia i pracy, znajdziecie między innymi tutaj: Szkicownik Szalonego Wynalazcy, 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat, z Góry oraz Ćwiczenia z przyrody.

Serię książek Mapy możecie obejrzeć na stronie wydawnictwa TUTAJ.

Mapownik czyli Praktyczny Kurs Mazania po Mapach, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, wydawnictwo Dwie Siostry, 72 stron, większy format 37 x 27,20 cm, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *