6+,  Anglojęzyczne,  Edukacyjne

Nauka angielskiego dla dzieci – z czego korzystamy i polecamy

Dziś chciałabym Wa, pokazać trzy zupełnie różne w stylu, książeczki do nauki języka angielskiego. Książki przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Każda z książek skupia się na doskonaleniu różnych kompetencji i ma nieco inny poziom. Ja w nauce i zabawie z moim siedmioletnim Synem, korzystam z każdej po trosze. Niektóre z ćwiczeń pomijamy ponieważ zwyczajnie go nie ciekawią, a niektóre bo są jeszcze za trudne. Warto jednak próbować i wybierać to co dla dziecka najlepsze.

Zapraszam więc na krótki przegląd. Starujemy.

Harry the Dog`s Adventures

Każdy z sześciu rozdziałów Harrego to jedna z przygód tego sympatycznego czworonoga. Opowiastki są ciepłe i bliskie sercu dzieciom. Któreż dziecko nie chciałoby mieć swojego psa! Stopień trudności tekstu rośnie wraz z kolejnym rozdziałem, a dzieci ćwiczą samodzielne czytanie lub słuchanie i zrozumienie tekstu. Polecenia sformułowano w języku polskim.

Dalej mamy Słowniczek i sekcję z ciekawymi ćwiczeniami. Teksty i zadania są opatrzone rysunkami i zdjęciami. Jest bardzo przejrzyście i ładnie, aż chce się pracować, a raczej bawić z Harrym. Sami spójrzcie.

Ćwiczenia English is Fun

To pełen kolorów zeszyt ćwiczeń, dla dzieci w klasach 1 – 4. Podobnie jak w propozycji pierwszej, stopień trudności zadań rośnie z czasem. English is Fun koncentruje się na przyswajaniu, poszerzaniu i utrwalaniu słownictwa, które zgrupowano w dziesięciu kategorii tematycznych. Poniżej na zdjęciu znajdziecie je w spisie treści.

Różnorodność ćwiczeń zachęca do zabawy, a słówka same wchodzą do małej główki. Mimo dużej ilości kolorów i grafik, wszystko jest czytelne i tłumaczy się samo. Polecenia tak, jak w Harrym skonstruowano w języku polskim. Na końcu oczywiście odpowiedzi do zadań i co fajne, tabele ze słówkami do powtórzenia, które można wyciąć i powiesić ku pamięci w pokoju dziecka.

Zeszyt Ucz się Angielskiego

Ucz się Angielskiego to zeszyt gier słownych ze śmiesznymi i wyrazistymi bohaterami. Rozwiązując krzyżówki i wykreślanki oraz dopasowując wyrazy, dzieci powtarzają i zapamiętują słówka. Tu polecenia również w języku polskim. W krzyżówkach zazwyczaj hasła są podane po polsku, ale trzeba je wpisać już po angielsku. W przypadku pozostałych ćwiczeń jest różnie, ale zawsze ciekawie.

W Ucz się Angielskiego jest bardzo przejrzyście dzięki temu, że jedna strona równa się jedno zadanie. Na końcu znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań oraz lista wykorzystanych w książce słówek do powtórki.

Wszystkie trzy powyższe propozycje gwarantują dobrą zabawę przy nauce. Polecam do spróbowani.

Harry the Dog`s Adventure, wydawnictwo Aksjomat, 48 stron

English is Fun, wydawnictwo Aksjomat, 80 stron

Uczę się Angielskiego, wydawnictwo Martel, 32 strony

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Stay-connected_1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *