Niezbędnik Świąteczny
6+,  Świąteczne

Niezbędnik Świąteczny na święta

Tak, mamy już grudzień. Czy jesteście gotowi na wizytę w Miasteczku Mikołaja? Ta jest możliwa z rewelacyjną książką Niezbędnik Świąteczny. Ciekawa, kolorowa, urozmaicona treść, pełna świątecznych inspiracji. Doskonała do rodzinnego czytania, przeglądania i odkrywania. Najmłodsi dużo się z niej dowiedzą o świętach Bożego Narodzenia, a starci sporo sobie przypomną.

Co znajdziemy w Niezbędniku Świątecznym?

Treść Niezbędnika została ułożona ze względu na swój charakter na trzy grupy: Opowiadania, Ciekawostki oraz Zrób to sam.

  • Opowiadania – pełne ciepła i uroku świąteczne historie z udziałem mieszkańców Miasta Mikołaja, elfów, zwierząt, morsa Sopla, dzieci i mnóstwa świątecznych symboli. Opowiadań jest dziewięć, każde inne, choć stanowiące ciągłość.
  • Ciekawoski – to część, która bardzo mi przypadła do gustu, bo w prosty sposób wyjaśnia dzieciom czym jest na przykład adwent, skąd wzięły się mikołajki, jaka jest historia szopki bożonarodzeniowej, czy jak pojawiły się pierwsze ozdoby choinkowe
  • Zrób to sam – to część, której nazwa zdradza wszytko. Dzieci otrzymują tu przepis na wykonanie np. kalendarza adwentowego, świątecznej kartki własnej roboty, pierników, czy ozdób świątecznych. Poza instrukcją jest też oczywiscie lista potrzebnych do wykonania pracy rzeczy.

Wszystkie treści w książce wzajemnie się ze sobą przenikają i uzupełniają. Dzięki temu czytanie jest ciekawe i urozmaicone. Rozdziały są dobrze oznakowane. W spisie treści, na końcu książki jest podział tematyczny, łatwo znaleść to co nas ciekawi, jeśli nie planujemy czytać książki od „deski do deski”. Dużym plusem są ilustracje, kolorowe i bajkowe. Dzieci takie uwielbiają. Na wewnętrznej stronie okładek umieszczono plan Miasteczka Mikołaja.

Niezbędnik Świąteczny jest pięknie wydany, w grubej czerwonej oprawie. Na okładce tłoczone, srebrne litery. Jest świątecznie i nieco magicznie. Sami oceńcie.

Jeśli szukacie książki o świętach Bożego Narodzenia do wspólnego czytania opowieści i o tradycjach to Niezbędnik Świąteczny to strzał w dziesiątkę. Zdecydowanie polecam.

Zajrzyjcie TUTAJ i TUTAJ, aby podejrzeć inne książki w świątecznym klimacie.

Niezbędnik Świąteczny, Anna Paszkiewicz, wydawnictwo Wilga, 176 stron, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *