3 +,  Dzieci,  Zwierzęta

Nusia i wilki – opowieści przygodowe dla przedszkolaka

Nusia i wilki, której autorką jest Pija Lindenbaum, to jedna z serii bajek o dziewczynce imieniem Nusia.

Nusia jest rezolutnym acz niezwykle ostrożnym przedszkolakiem. Pewnego dnia jej grupa przedszkolaków wraz z paniami opiekunkami, idzie na wycieczkę do lasu. W czasie wycieczki dzieci dokazują i jak by powiedział mój synek „psiukusują” , ale Nusia bardziej obserwuje niż bierze udział w dziecięcych zabawach. Zabiera się za zbieranie liści, które tak ją pochłania, że nie zauważa jak odłącza się od grupy i zostaje zupełnie sama. „Rusza przed siebie” szukając kolegów, tym samym zapuszczając się w „wysoki las”. I wtedy to właśnie … spotyka zgraję ciekawskich wilków. O dziwo, Nusia wcale się ich nie boi, a po krótkiej rozmowie postanawia zaprosić zwierzaki do zabawy. Zupełnie zaskoczone wilki, po namyśle decydują się na zabawę w łapanie szyszki, doktora, wspinanie po drzewach. Kiedy zaczyna im burczeć w brzuchu, Nusia przygotowuje im po prostu błotną zupę, a potem zarządza spanie „raz, dwa, osiem do łóżek” nucąc kołysankę.

Kiedy wstaje dzień Nusia postanawia sama się odnaleźć skoro nikt jej nie odnalazł. Zostawia śpiące jeszcze wilki i rusza na skraj lasu. W chwili gdy dociera do łąki, wilki doganiają ją po to aby się pożegnać. Jest im żal rozstania i proszą aby dziewczynka wróciła jeszcze kiedyś „to się pobawimy”. 🙂

               

Świetna wprost historia, szczególnie dla dzieci, które lubią zwierzęta. Przyznam, że pomimo, że mój syn z niewiadomych przyczyn darzy wilki sympatią, to prosił aby nie czytać tej książki na dobranoc. Natomiast bardzo lubi ją czytać. Tak samo jak książkę Nsia i bracia łosie. Pozostałe części jeszcze przed nami.

Historia napisana prostym językiem, bogato i z humorem ilustrowana. Oswaja dziecięce strachy, dadaje odwagi, poprzez stawianie Nusi w zupełnie nierealnych sytuacjach.

Nusia i wilki, Pija Lindenbaum, wydawnictwo Zakamarki, 36 stron, według mnie co najmniej 4+

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *