Od Mitów do Nauki
6 - 8,  9 - 12,  Edukacyjne,  Przyrodnicze

Od Mitów do Nauki. Akademia Mądrego Dziecka

Od Mitów do Nauki to tytuł dla dociekliwych młodych czytelników. Książka wydana w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka dla starszaków. Jej formuła jest bardzo ciekawa, a stylistyka oryginalna. Piękna oprawa skrywa odpowiedzi na pytania „Jak przestaliśmy zgadywać i zaczęliśmy rozumieć”. Wszytko po to, aby lepiej rozumieć otaczający świat, rozumieć jego aurę. Autor wybrał kilka zagadnień spośród wielu „…barwach historii”. Czytelnicy przebędą drogę od mitów i wierzeń do faktów, których dostarcza nauka.

Od Mitów do Nauki…

zaczyna swą opowieść od Ziemi, a konkretnie wierzeń, założeń które ludzie mieli na jej temat na przestrzeni dziejów. W niektórych kulturach Ziemię otaczało morze, a w innych była ona podtrzymywana przez Słonie. Jednak te mity odeszły w zapomnienie i dziś wiemy o naszej planecie znacznie więcej. Wiemy, że jest kulą, należy do Układu Słonecznego i krąży wokół gwiazdy zwanej Słońcem.

W podobny sposób, nawiązując do odległej przeszłości, a cumując w dzisiejszej nauce, autor rozprawia się ze:

  • wschodami i zachodami Słońca;
  • księżycem świecącym na niebie;
  • niebie,, które na nas nie spada;
  • zjawiskami atmosferycznym: tęczą, chmurom, deszczem, gradem, grzmotami czy błyskawicami.

Na końcu książki czytelnicy znajdą Słowniczek pojęć. Jak również spis nazw ludów zamieszkujących na przestrzeni dziejów różne kontynenty.

Książka odpowiada w pewnym sensie na pytania jak to wszystko jest zrobione. Jak to się dzieje, że możemy żyć na Ziemi, oddychać, cieszyć się widokiem tęczy oraz ciepłem promieni słonecznych. Czy kiedyś to wszystko zniknie? Kto i co może przynieść odpowiedzi na te pytania o nasz świat?

Książka bogato ilustrowana. Nie przytłacza wiedzą, a raczej ma na celu pobudzić ciekawość w czytelniku. Doskonała dla początkujących odkrywców i rodzinnego czytania.

Ciekawe książki o Ziemi: Co Wstrząsa Ziemią?, Wspaniała Planeta Ziemia, Planeta Ziemia świat w infografikach, Od Początku czyli Powstanie i Rozwój Życia na Ziemi. Zapraszam

Od Mitów do Nauki. Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej, Rebecca Lewis-Oakes, wydawnictwo HarperKids, 32 strony, wiek 7+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *