3 +,  Dinozaury

Opowiem ci mamo – Co robią Dinozaury

Co robią Dinozaury to kontynuacja niezwykłej serii Opowiem ci mamo, tym razem o dinozaurach.

Wszystko zaczęło się pewnego przeciętnego dnia, kiedy Kudłaczka zbudziło gromkie burczenie w brzuchu„.

Sympatyczny pradawny człowiek wraz ze swoim przyjacielem karaluchem znajduje ogromne jajo, które okazuje się być wehikułem czasu. I tak dwaj przyjaciele rozpoczynają podróż w czasie, dzięki której możemy poznać przedstawicieli dinozaurów żyjących w poszczególnych epokach. W Triasie poznajemy między innymi Lessemzaura, Krokodylomorfa czy Teratozaura, w Jurze Apatozaura, Allozaura, Stegozaura czy Kompsognata, w Kredzie Argentynozaura, Iguanodona, wodnego Archelona czy Tarbozaura i Tyranozarura. Oprócz stron prezentujących najznamienitszych przedstawicieli epoki, dzieci dowiedzą co to są dinozaury i jak powstawało życie na Ziemi, jakie gatunki następowały kolejno po sobie. Oprócz samych zwierzaków, widzimy też otaczające je środowisko i dowiadujemy się wielu ciekawostek. W książce nie zabrakło też ulubionych przez mojego synka elementów czyli labiryntu i zadania „znajdź siedem różnic”. Te dwa zadania ale w książce Co robią mrówki, są nieustająco dobrą rozrywką dla mojego synka, już od kilku lat. Wciąż, co pewien czas wracamy do Mrówek i szukamy różnic, biegniemy z mrówkami przez podziemne korytarze bo pogubiły zapasy. Ciekawa jestem czy Co robią dinozaury, też staną się takim hitem. Na koniec książki „Ojej! Do kapsuły przez przypadek wkradły się dinozaury i przeniosły w czasie ….” znajdziecie ciekawą wizję, obraz dinozaurów wpasowanych w nasz współczesny świat. Miłe.

Co robią dinozaury, jak cała seria cieszy oko zarówno pięknymi ilustracjami jak i jakością wydania. Spora porcja wiedzy na temat świata dinozaurów jest humorystycznie i ciekawie przekazana  najmłodszym. Zachęca i inspiruje dzieci do dalszego zgłębiania tematu.

Jestem przekonana, że Co robią dinozaury na długo zagoszczą na pułkach dziecięcych biblioteczek. Serdecznie polecam. Książka doskonała pod choinkę.

 

Opowiem ci mamo, Co robią Dinozaury, autorstwa Emilii Dziubak, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 28 stron, wiek od 2 do 6 lat

Moja ocena: 

Opinia Jasia: „bardzo bardzo najfajniejsza”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + osiemnaście =