Opowieści o niezwykłych budowlach
6 - 8,  Edukacyjne

Opowieści o Niezwykłych Budowlach

Czasem wakacyjne wojaże nie są nam pisane z różnych względów, ale wtedy polecam sięgnąć po inspirującą lekturę, z którą zwiedzimy niemal cały świat. Opowieści o Niezwykłych Budowlach to taka właśnie książka wehikuł. Razem z bocianem Feliksem oraz jego przyjacielem żabą Skoczkiem odwiedzimy odległe oraz bliskie zakątki świata w poszukiwaniu zadziwiających architektonicznych dzieł sztuki. Czytając odwiedzimy wszystkie epoki, niezmiennie doceniając wizję pomysłodawców, kunszt architektów oraz ciężką pracę tysięcy budowniczych. „Raz, dwa, jeden, start”

Budowle świata na wyciągnięcie ręki

Każdej z budowli dedykowana dwie stronice. Teksty poukładano w krótkie paragrafy, dzięki czemu szybko się czyta, a wiadomości zostają w głowie na dłużej.

Dzieci poznają po krótce historię powstania każdego z cudów architektury. Dowiedzą się w jakim stylu budynek został zaprojektowany lub też, co go wyróżnia. Pojawiają się również sylwetki osób zaangażowanych w powstanie budynków. Jak pokazuje historia te najwspanialsze dzieła budowano po kilkadziesiąt lat, a pracowało przy nich po kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Nie rzadko zdarzało się, że tracili życie przymuszani do pracy. Przytaczane liczby robią ogromne wrażenie.

Mam dla was kilka ciekawostek:

  • Grobowiec Tadż Mahal rankiem jest różowy, za dnia mlecznobiały, a w świetle księżyca złoty.
  • W katedrze Sagrada Familia w Barcelonie wyrzeźbiono 160 gatunków zwierząt i roślin.
  • Burda Chalifa w Dubaju to najwyższy budynek świata, ma 828 metrów i 57 wind.

Takich arcyciekawych faktów w książce o Niezwykłych Budowlach jest całe mnóstwo.

Młodzi oraz nieco starsi czytelnicy oddają w książce wiele ciekawych pojęć związanych z architekturą. Po takiej podróży mówiąc szczerze, nie ma jak w domu.

W serii również tytuł O miastach i miasteczkach. A jeśli wasze dzieci nie mają dość to przyda się Atlas Cudów Świata wpis TUTAJ lub też Atlas Miast świata wpis TUTAJ.

Opowieści o Niezwykłych Budowlach, StepankaSekaninova, Jakub Cenkl, wydawnictwo adamada, 64 strony, twarda oprawa, wiek 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwanaście + jedenaście =