Ukraina dla dociekliwych
6 - 8,  Edukacyjne,  Przewodniki,  Przygodowe,  Przyrodnicze

OWWA! Ukraina dla dociekliwych

Dziś za sprawą tytułu OWWA! Ukraina dla dociekliwych, ponownie sięgam do serii Świat dla Dociekliwych – wyjątkowych „przewodników” dla dzieci. Poprzednio opisywałam opowieści o Iranie – wpis znajdziecie TUTAJ. Tym razem jednak książka o kraju, który nagle za sprawą wojny, stał się nam bardzo bliski. Warto więc poznać kulturę Ukrainy, kiedyś księstwa Rusi Kijowskiej i dowiedzieć się dlaczego mówimy w Ukrainie. Książka pełna ciekawych informacji z historii, geografii czy kultury tego wielokulturowego regionu.

Ukraina dla dociekliwych odsłania wiele tajemnic

O czym między innymi przeczytają młodzi czytelnicy:

  • Jak wygląda ukraińskie flaga, godło oraz jak nazywa się waluta tego kraju. Co symbolizują barwy żółty i niebieski. I dlaczego ważne są dzwony.
  • Czym jest scytyjski pektorał znajdujący się w Muzeum Skarbów w Kijowie?
  • Kim byli Kozacy?
  • Jaką rolę odgrywa w społeczności ukraińskiej jest śpiew i taniec.
  • O Złotej Bramie do Kijowa oraz
  • Ukraińskich bajkach, pełnych psiogłow, niwek oraz duchów.
  • Tradycyjnych haftowanych wyszywankach oraz sztuce zdobienia pisanek.

Przeciekawych faktów związanych z Ukrainą jest całe mnóstwo. Każda stronica to prawdziwe odkrywanie. Wiele jest o odległej przeszłości, ale sporo uwagi poświęcono też aktualnej sytuacji. Ciekawy niesłychanie jest słowniczek, w którym znajdują się podstawowe zwroty wraz z wymową. Szczególnie zaś część kulinarna Zróbcie to sami nas zaciekawiła: Kiszone pomidory, sałatka i serniczki. Apetyczne przysmaki proste w wykonaniu.

OWWA! Ukraina dla dociekliwych to książka która dziś warto przeczytać, żeby wiedzieć, poznać i zrozumieć. Przekaz dostosowany do młodych czytelników. Pełna ilustracji, kolorowanych grafik obrazujących treść.

W serii Świat dla Dociekliwych Włochy, Hiszpania, Japonia, Wietnam, Wielka Brytania, Chiny, Iran.

OWWA! Ukraina dla dociekliwych, Żanna Słoniowska, wydawnictwo Dwie Siostry, 176 stron, wiek 8+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *