pieskitereski
6+,  9 +

Pieski Tereski. Czytam sylabami. Książka do nauki czytania, pełna historii.

Pieski Tereski książka do nauki czytania, ale nie tylko. To ciekawe opowiastki również dla młodszych dzieci.

Pieski Tereski to książka, w której znajdziecie zbiór zabawnych, piętnastu opowiadań o przeróżnej tematyce. Do tematyki tekstów wrócę za chwilę. Natomiast co istotne, to fakt, że wszystkie teksty zostały kolorystycznie podzielone na sylaby, co ma ułatwiać naukę czytania dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Według mnie fajny zabieg, który faktycznie wspiera naukę, dzieciom – słuchaczom kolory w żaden sposób nie przeszkadzają.

Wracając do treści i bohaterów, to znajdziecie tu przeróżne zagadnienia, bliskie dzieciom. Pieski Tereski rozpoczyna rozdział Kot i kotka. Jest to najprostszy do przeczytania i najkrótszy rozdział, na zachętę. Kolejny rozdział Marta i kredki jest tylko trochę dłuższy, ale zastosowano w nim fajny zabieg powtarzania pewnych sekwencji wypowiedzi. To z pewnością ułatwia dzieciom naukę czytania. Kolejny rozdział Kury i jajka ma w swojej treści dużo „koko”.

Tak, więc sami widzicie, że każda nowa opowiastka ma coś do zaoferowania. Każdy kolejny tekst jest nieco dłuższy, ale dzieje się to w sposób bardzo naturalny. Tytułowe Pieski Tereski to siódmy rozdział i jest świetny. Rozmaitość psich atrybutów powala. My czytaliśmy Pieski Tereski kilka razy, bo mój Synek nie mógł się połapać i było śmiesznie.

Przeczytajcie Pieski Tereski, aby spotkać Kameleona Leona, Policjanta Trąbę, ogromnego potwora, zielone Ufoludki, Tolę, która szuka towarzystwa do lotu na planetę Tulululu, wszystkie Pieski Tereski oraz wielu, wielu innych bohaterów.

Książka wydana jest w twardej oprawie, na ładnym jakościowym papierze. W środku znajdziecie wiele kolorowych i pobudzających wyobraźnię młodych czytelników, rysunków.

Książka godna polecenia!

Możecie też sięgnąć po drugą z serii książkę, Kotki Dorotki. Jej lektura jeszcze przed nami.

 

 

 

 

Pieski Tereski, autorka Jonna Krzyżanek, Centrum Edukacji Dzieci, wiek 6-9 lat, 160 stron

Moja ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *