Anglojęzyczne,  Piraci

Pirates Loves Underpants to piracka historia z przymróżeniem oka

Pirates Loves Underpants to śmieszna historia o piratach, skarbach i rekinach. Zajdziecie w niej wszystko to, co lubią dzieci

Dziś kontynuuję wątek piracki, w wersji angielskiej bo ciekawych i zabawnych książek po angielsku dla dzieci nigdy dość.

Pirates Love Underpants, możemy przetłumaczyć jako Piraci kochają majtki. Już sam tytuł dla dzieci w wieku przedszkolnym jest ekscytujący.

Historia rozpoczyna się w chwili gdy cała załoga piracka przygotowuje się do wyprawy na poszukiwanie legendarnych złotych majtek. Sympatyczni piraci uwijają się przy nabrzeżu portowym i pakują wszystko to, co niezbędne w czasie rejsu. Mapa skarbów wskazuje kapitanowi drogę.

Podczas rejsu piraci napotykają grupę rekinów, oczywiście w prześmiesznych pantalonach. To dobry znak.

W końcu docierają do wyspy, na której według mapy ukryty jest skarb. Ślady na piasku wskazują, że ktoś na wyspie już jest.

Omijając niebezpieczeństwa, piraci docierają do… innej pirackiej załogi. Zastają ją śpiącą, zapewne po trudach poszukiwania skarbu. Bowiem, pośród drzemiącej załogi dumnie stoi skarb, wspaniałe złote majtki. „We`re here too late!” the piratets gasp. (Jesteśmy za późno, szepczą).

Dlej akcja toczy się wartko, jest dużo zamieszania i radości oraz zakończenie z morałem. Przeczytajcie Pirates Love Underpants ze swoimi Dziećmi, na pewno polubią tę piracką załogę. Mój Synek bardzo polubił tę książkę, szczególnie, że pirackie przygody należą do jego ulubionych.

   

Pirates Love Underpants to książka niewielka gabarytowo, zarówno okładka jak i kartki są wykonane z grubej tektury, tak jak dla Maluszków. Ilustracje przepiękne, niezwykle kolorowe i pełne szczegółów. Na każde dwie strony przypada krótki tekst, odpowiadający ilustracjom.

Pirates Loves Underpants to świetna książka do nauki angielskiego. Jest zabawna, ciekawa i pięknie namalowana.

Pirates Loves Underpants, Claire Freedman & Ben Cort, wydawnictwo Simon and Schuster, 32 strony, dla dzieci przedszkolnych i klas 1- 3 uczących się języka angielskiego lub młodszych dzieci, jeśli znają język od „Malucha”.

Nasz egzemplarz kupiłam w sklepie Hamleys, gdzie można znaleść wiele ciekawych książeczek po angielsku.

Na kanale Books Alive, tutaj, możecie posłuchać całej książeczki.

Nasza ocena: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *