3 +,  Ryby

Płetwal błękitny

Płetwal Błękitny to książka, z której mali czytelnicy mogą dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat Wielorybów. Opowieść zaczyna się tak: „Kiedyś pewien malec zdjął książkę z półki i zaczął czytać…”, a potem już same fakty i przepiękne acz dyskretne ilustracje.

Z kart książki dowiadujemy się o rozmiarach zwierzęcia, czym się żywi,  ile waży,  jak skonstruowane jest jego oko, jak wygląda jego paszcza, jak rodzą się i rozwijają małe Płetwale oraz wiele innych informacji.

Dla mnie i mojego syna bardzo ciekawa książka, każda z informacji dobrze zilustrowana tak aby młody człowiek mógł sobie wyobrazić i wytłumaczyć omawiany temat. Czy wiedzieliście, że ” Uszy płetwala błękitnego położone są blisko oczu i wyglądają niepozornie – jak maluteńkie otworki. Mimo to płetwale mają świetny słuch. …”

Bardzo, bardzo polecam tą książkę miłośnikom podwodnych przestworzy i nie tylko. Porusza wyobraźnię i zaznajamia z tym co wydaje się odległe ale tak naprawdę istotne dla świata. Koniecznie przeczytajcie tą książkę ze swoim dzieckiem.

 

        

 

Płetwal błękitny, autor Jenni Desmond, wydawnictwo Łajka, 48 stron, wiek 4+

Moja oncena   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *